Zásilkovna v roce 2016 odbavila 3,8 milionu zásilek

Zásilkovna, kterou založila Simona Kijonková, během roku 2016 odbavila přes 3,8 milionu zásilek. Pochopitelně, největší nápor na zaměstnance byl v prosinci, během něhož bylo odbaveno 750 tisíc balíčků. A povánoční slevy zapříčinily, že nápor zásilek trvá i v lednu.

„V prosinci jsme kromě rekordního množství zásilek zaznamenali i vůbec nejvytíženější časy našich výdejních míst. Konkrétně 21. prosince mezi 15:00 a 16:00 jsme vydali 7 981 zásilek. Přestože tato čísla znamenají opravdový nápor, dokázali jsme doručovat včas a dodání zásilek nezpožďovat,“ doplňuje Simona Kijonková.

zásilkovna

Zdroj: Zásilkovna

V roce 2016 v porovnání s rokem 2015 vzrostla průměrná výše dobírky u jednotlivých zásilek, a to o 65 korun. V roce 2016 zákazníci za online objednávku s dobírkou platili průměrně 914 korun. Ze statistik Zásilkovny také vyplývá, že si pro zásilky na výdejní místa chodili z 48 % muži a z 52 % ženy.

Zároveň statistiky ukazují, že ženy nakupují online dvakrát více než muži. Ačkoliv muži nakupují online méně, vyzvedávají si zásilky dříve. Celkem 43 % mužů si vyzvedne zásilku hned první den, kdy je připravena k vydání. U žen ej to pouze 35 %.

„Spolu s narůstajícím počtem zásilek a větší touhou zákazníků vyzvedávat si své zboží co nejdříve se navyšují i vzdálenosti, které najedou kurýři Zásilkovny. Za celý rok 2016 to bylo 4,2 mil. kilometrů, což je jako pětkrát na Měsíc a zpátky,“ dodává Simona Kijonková.

Zdroj: Tisková zpráva

Komentáře

Nahoru