Dnes vyšlo 15 článků

Zařízení příští generace od Applu by mohla mít scanner otisků prstů

Zařízení příští generace od Applu by mohla mít scanner otisků prstů

Společnost Apple má možná v plánu do svých příštích zařízení přidávat scanner otisků prstů. Napovídají to patentové plány, zveřejněné nedávno.

Někteří soudí, že Apple chce přidat scanner otisků prstů již do svého příštího zařízení, iPhone 5S. Scanner otisků prstů by každopádně znamenal zcela novou úroveň zabezpečení vašeho chytrého telefonu.

Představte si například, že chcete odemknout svůj smartphone – tím, že přejedete po jeho displeji prstem, se ale zároveň aktivuje scanner, který přečte otisk vašeho prstu. Pokud telefon zjistí, že osoba, která se jej snaží odemknout, nejste vy, zůstane zamčený.

Apple s nápadem na snímání otisků koketuje již déle

Není to poprvé, co si Apple pohrává s myšlenkou technologií, detekujících otisky prstů. Minulý rok společnost koupila firmu AuthenTec, specializující se právě na technologie snímání otisků prstů. Tato akvizice již před rokem vedla k řadě dohadů o zakomponování této technologie do nových zařízení Applu.

Novinka ovšem přichází v poněkud nevhodnou dobu. Scannování otisků prstů sice může zvýšit zabezpečení vašeho telefonu, nicméně mnoho lidí, které vystrašila aféra kolem odposlechů a sběru dat v rámci projektu PRISM, se mohou tomuto vylepšení bránit ze strachu, že se jejich otisky dostanou do nesprávných rukou.

Myslíte, že je scanner otisků prstů užitečným vylepšením nebo jsou jeho rizika větší než výhody?

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/26/apple-fingerprint-scanner/

Komentáře

Nahoru