Tisková zpráva: Zařízení na sledování výkonnosti zvyšují přitažlivost technologicky vyspělých sportovních center

Zařízení na sledování výkonnosti zvyšují přitažlivost technologicky vyspělých sportovních center

Nová aplikace pro chytré mobily nabízí snadnou integraci se zařízením firmy Life Fitness a motivuje sportovce

Sportování bez vašeho mobilního telefonu se brzy stane minulostí, a to dokonce i v tělocvičně. Zpráva o globálních trendech ve sportu předpovídá, že do roku 2016* bude každý rok stažena miliarda aplikací pro mobilní telefony se zaměřením na sport a zdraví. Firma Life Fitness, světová jednička ve výrobě komerčních strojů pro fitness, spustila nové webové stránky a aplikaci LFconnect na cloudové platformě. Nabízí tak fitness centrům a sportovcům, kteří se chtějí do tohoto trendu zapojit, snadno použitelné a vysoce přizpůsobitelné nástroje.

“Sledování výsledků zvyšuje motivaci a usnadňuje dosahování cílů ve fitness,” řekl Dan Wille, viceprezident firmy Life Fitness pro marketing a vývoj produktů. “Nová technologie umožňuje napojit běžecké pásy, eliptické trenažéry a rotopedy na aplikace v mobilních telefonech, které uživatelům umožní zaznamenávat a sdílet své výsledky s kamarády nebo osobními trenéry.”

Bezplatná aplikace LFconnect je rozšířením webových stránek LFconnect, které uživatelům umožňují nastavit si preferovaná cvičení, cíle a parametry cvičebních strojů podle domácích zvyklostí a toto nastavení pak využít přímo v posilovně nebo tělocvičně. Aplikace, která je k dispozici v 11 světových jazycích pro zařízení na platformách Apple a Android, nabízí synchronizaci s kardio přístroji firmy Life Fitness vybavenými rozhraním Engage™ nebo Discover™. Aplikace je také kompatibilní s domácími kardio přístroji firmy Life Fitness vybavenými rozhraním Track a s produktovou řadou Life Fitness Platinum Club Series.

Po připojení ke kompatibilnímu zařízení se na displeji aplikace LFconnect zobrazí „měřič spálených kalorií“, který v reálném čase počítá spálené kalorie. Uživatelé si díky aplikaci mohou vytvořit vlastní cvičební programy, naprogramovat nastavení zařízení nebo si stáhnout „sdílené“ cvičební programy od osobního trenéra. Statistiky uživatele jsou automaticky uloženy.

“Díky našemu „otevřenému“ modelu mohou sportovci využívat aplikaci LFconnect nebo stále rostoucí počet dalších aplikací pro mobilní telefony pro snadné a bezproblémové zaznamenávání parametrů a statistik ze svého cvičení na našich strojích,” řekl Wille.

Jako jediný výrobce vybavení fitness s rozhraním API (Application Programming Interface), které je otevřeno pro vývojáře z celého světa, podporuje firma Life Fitness vytváření nových fitness aplikací, které umožňují lepší využívání cvičebních zařízení a nabízí uživatelům více zábavy. Další informace najdete na webové stránce https://www.lifefitness.com.

O společnosti Life Fitness

Life Fitness je přední světový výrobce vybavení pro fitness. Firma vyrábí a prodává posilovací a kardiovaskulární stroje pod značkami Life Fitness a Hammer Strength a své produkty distribuuje do více než 120 zemí světa. Life Fitness sídli v blízkosti Chicaga, na adrese Schiller Park, Illinois a je dceřinou firmou společnosti Brunswick Corporation (index NYSE: BC).

*Dle výzkumu firmy ABI Research “Mobile Devices and mHealth”

Kontaktní informace

Life Fitness

Lauren Kamm

Manažerka pro PR a digitální média

Tel.: +1 847.288.5978

nebo

L.C. Williams & Associates

Laura Bohacz nebo Lauren Platt

Tel.: +1 312.565.3900 nebo +1 800.837.7123

E-mail: lbohacz@lcwa.com, lplatt@lcwa.com

Zdroj: Life Fitness

Přečtěte si tuto tiskovou zprávu online na webové stránce:

https://www.businesswire.com/news/home/20130322005858/en

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru