Zapomeňte na vibrace nebo zvonění

Zapomeňte na vibrace nebo zvonění

MorePhone přináší do našeho světa flexibilní technologii z budoucnosti. Dnešní telefony vás upozorní zvuky nebo vibracemi, ale jak by se vám líbilo, kdyby telefon při obdržení SMS zprávy nebo při příchozím hovoru změnil svůj tvar?

Princip

Nyní je tento nápad ještě zcela čerstvý. Vymysleli ho výzkumníci z Human Media Lab při Queen’s Universit a telefon je zatím ve fázi prototypu. Jeho displej používá speciální paměťové dráty, které se při elektronickém aktivování ohnou až do určitého úhlu.

Tančící smartphone

Displej v akci vypadá skoro jako živý. I když zpracovaný pro použití ještě není. Stačí ale zapojit vlastní fantazii a představit si ho v podobném zpracování jako jsou další vyvíjené ohebné displeje (které se ovšem nehýbou samy). Výsledkem by mohl být tančící smartphone, který skáče v kapse, když vás chce na něco upozornit, nebo se rychle složí a rozloží jako motýlí křídla, aby přitáhl vaši pozornost.

S rozvojem této technologie by tak jednoho dne bylo určitě možné, aby se celá obrazovka srolovala do svitku, když ji nepoužíváte, a později, když obdrží důležité informace, se o kousek rozmotala. To všechno samozřejmě automaticky.

Co si o této technologii myslíte vy? Bude to využitelné? Nebo tento vynález spadne jen do kategorie dalších nápadů, které se bohužel v praxi nemají šanci prosadit?

Zdroj: mashable.com

Komentáře

Nahoru