Zapomeňte na selfies, přichází dronies!

Selfie portréty už jsou trochu zastaralou záležitostí. Teď začínají sociální sítě ovládat nové fotky. Jenže problém je v tom, že je nebude moct fotit každý. Ne každé má totiž doma drona. A kvůli focení si ho asi nikdo kupovat nebude. Nebo že by se takoví blázni přece jenom našli? Kdo ví, je to možné. Když jsou lidé schopni koupit si set pro focení selfie

Psali jsme o tom zhruba před měsícem. Tehdy to byla jen vize do budoucna. Teď už je to skutečností. Samozřejmě zatím ne v našich končinách, ale jinde po světě. Dronie je v podstatě selfie z nebe. Není to tedy tak, že držíte foťák nebo mobil v ruce na délku své ruky. V tomto případě nad vámi letí dron, který vás vyfotí. Přesněji řečeno tady nejde jen o vás. Nevyfotí jen vás, ale i vaše krásné (doufejme) okolí.

Nicméně dronies nejsou jen fotky. Často jde o krátká videa. Třeba jeden chlapík z Nového Zélandu, který pilotuje drony na sjezdovkách a natáčí lyžaře a snowboardisty.

Pokud věříte svým schopnostem pro řízení dronů a zrovna jednoho vlastníte, můžete se pustit do díla a začít vytvářet kreativní záběry. V opačném případě se asi budete muset spokojit třeba s novým kanálem na Vimeu, který se dronies věnuje.

dronies

dronie2

dronie

 Zdroje: HF post, Fast Company

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru