Zapomeňte na platební karty: plaťte prstenem

Zapomeňte na platební karty: plaťte prstenem

Stále platíte v obchodě papírovými bankovkami? Máme pro vás špatnou zprávu – jste out. Ve světě se přestává dařit i platbě bezkontaktní kartou. Peníze zkrátka v dnešní digitální době nejsou potřeba. Zaplatit můžete telefonem, telefonním číslem , QR kodem nebo v Číně dokonce pouhým pohledem do skeneru oční čočky a částka se vám z účtu rázem odepíše. Britská firma nabízí například platební prsten. 

Způsobů, jak provést platbu je dnes již mnoho. Možná si pomyslíte, že až tolik ne. Ale ve světě je realita jiná. Zatímco u nás se spousta lidí stále brání bezkontaktní kartě, ve světě platí všemožnými způsoby. Loni na podzim jsme psali článek o tom, jak se ve Starbucksu může platit termohrnkem. Dnes píšeme o tom, že britská firma vyrábí prsteny, které se chovají jako bezkontaktní platební karta. Důležité je také zmínit, že prsteny nemusíte nabíjet – stačí si na ně nahrát váš účet a přiložit na platební terminál. Firma, která prsteny nabízí se jmenuje McLear.

Nejprve si musíte platbu prstenem nastavit přes mobilní aplikaci dostupnou pro systému android a iOS. Ověříte svou totožnost cestovním pasem nebo řidičským průkazem. Po úspěšné identifikaci, jsou prý všechny údaje vymazány. V doprovodné aplikaci si můžete prohlédnout historii výdajů, které jste v posledních 15 ti dnech učinili. Přes aplikaci můžete prsten ovládat. V případě, že ho ztratíte, můžete platby zablokovat ze svého telefonu.

Společnost má s prstenem velké plány. V budoucnu by se mimo bezhotovostního placení měl používat k odemčení auta, odemčení domova nebo místo čipových karet. A jak prsten vypadá? Prsten je vyráběn ve dvou barevných variantách – v černé a bílé. Je jednoduchý a vyrobený z hladké keramiky. Můžete si ho koupit ve Velké Británii a koncem roku i ve Spojených státech. V příštím roce se bude prodávat v Japonsku.

Zdroj, foto: wearable.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru