Zapomeňte na iPhone, sestavte si smartphone podle svých představ

Zapomeňte na iPhone, sestavte si smartphone podle svých představ

Jednou vždycky přijde ta chvíle, kdy pocítíte, že váš smartphone už není to, co býval. Můžete si koupit telefon s novými a nejlepšími funkcemi a o rok později Apple (nebo kdokoliv jiný) stejně představí nový telefon s ještě novějšími a ještě lepšími funkcemi. Váš telefon je najednou zastaralý. Takhle to prostě chodí. Ale rozhodně se vám to nemůže stát s Phonebloks, telefonem, který si můžete sami složit a podle potřeby vyměňovat jeho komponenty.

Koncept od designéra Davea Hakkense je zcela modulární telefon s „částmi“, které si skládáte podle potřeby skoro jako stavebnici. V závislosti na svých potřebách je můžete vyměnit, odstranit nebo vylepšit. Když udělají rychlejší čip nebo lepší displej, můžete si jednoduše koupit nové a nemusíte vyměňovat celý telefon. Pokud chcete více místa na disku nebo lepší baterii, nemusí vás zajímat například fotoaparát, stačí vyměnit pouze to, co potřebujete.

madetoupgrade

A Hakkensova představa je opravdu velkolepá. Chtěl by svůj nápad dovést až tak daleko, že by neexistovaly žádné mobilní telefony kromě tohoto jednoho přizpůsobitelného. Všichni výrobci by měli spolupracovat na jeho vylepšování, nebyla by žádná konkurence. Existoval by pouze jeden a ten nejlepší.

Přestože tohle už je trochu moc, na druhou stranu se projekt rozjel více, než designér původně očekával. Chtěl, aby jeho nápad podpořilo 500 lidí, tohoto počtu ale dosáhl již za několik hodin. Dnes už má na ThunderClap zhruba 555 600 podporovatelů. Jen za poslední tři dny toto číslo vzrostlo o 450 000. Pokud chcete projekt také podpořit, stačí sdílet větu s tagem #phonebloks ze stránky ThunderClap na některé sociální síti. Klíčové datum je pro projekt 29. října, kdy vypukne oficiální velkolepá hromadná propagace.

Phonebloks1_610x334

Co myslíte? Má tenhle vynález šanci se hromadně prosadit? Nápad je to bezpochyby dobrý, názory lidí jsou většinou pozitivní, ale zřejmě by ještě potřeboval trochu vylepšit. Designově totiž opravdu vypadá jako kostky z nějaké stavebnice.

Pro bližší info můžete prozkoumat přímo web Phonebloks.com.

Zdroje: Kotaku, SlashGear 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru