Zapomeňte na Grumpy Cat, přichází mimozemská kočka Matilda

Pamatujete na Grumpy Cat, tu kočku, co se pořád tváří naštvaně? To už je stará záležitost. Na internetu je plno fotek roztomilých kočiček, ale objevila se mezi nimi jedna, která má potenciál stát se stejně slavnou jako Grumpy Cat. Jmenuje se Matilda a hledá na Zemi další příslušníky svého druhu.

Ne, to není žádná optická iluze. Matilda má skutečně tak obří oči. Proslavila se díky nim na Instagramu (@aliencatmatilda), kde o sobě v popisku tvrdí, že je rozkošnou mimozemšťankou, kterou seslali zkoumat Zemi.

Její majitelka tvrdí, že Matilda ve skutečnosti pochází z našeho světa. Narodila se na Valentýna roku 2013 a nejdřív její oči vypadaly úplně normálně (jen trochu šilhala). Ale při prvních narozeninách na nich začalo být něco divného. Matildy pravá zornička se občas rozšiřovala, a tak ji majitelka vzala k několika veterinářům.

alien-cat-1-600

Takhle to začalo

Od jednoho specialisty se dozvěděla, že její kočka trpí luxací čočky, kdy je čočka nestabilní a vychýlená ze své polohy. Nikdo neví, proč se to děje, Matilda je jinak úplně zdravá. Pravdou je, že stejný problém měla ještě další tři koťata ze stejného vrhu jako Matilda. Dvěma z nich byla vada odstraněna, ale operace byla velmi obtížná a následné zotavování taktéž, takže se majitelka Matildy rozhodla, že nechá její velké oči žít vlastním životem.

matilda

aliencat

matilda4

matilda3

matilda5

Každopádně po nějaké době se situace dostala do takového stavu, ve kterém je dnes. U Matildy se rozvíjí glaukom, takže operace bude nevyhnutelná. Využívá proto své instagramové slávy a na webu GoFundMe sbírá peníze, které pokryjí náklady za zdravotní péči. Zbytek peněz plánuje majitelka věnovat zvířecím charitám, aby z mimozemských očí měla prospěch i jiná nemocná zvířata.

matilda2

Když operace dobře dopadne, bude před sebou Matilda mít zářnou budoucnost. Její majitelka doufá, že díky slávě na Instagramu se jí podaří podat pomocnou tlapku zvířatům v nouzi.

Mimochodem mimozemská kočka Matilda má i svůj web, Facebook a Twitter.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru