Dnes vyšlo 15 článků

Zapomeňte na coworking. Váš pracovní stůl by mohl být uprostřed lesa

Zapomeňte na coworking. Váš pracovní stůl by mohl být uprostřed lesa

Finské město Lahti pojímá práci na dálku doslova. Ve spolupráci s kreativní agenturou TBWA \ Helsinki a finskou designérskou společností Upwood město u jezera nainstalovalo řadu venkovních stolů pro digitální nomády uprostřed divočiny.

K dispozici je vzdálený stůl s výhledem na jezero Vesijärvi, 45 minut chůze od nejbližšího parkoviště, a další jsou umístěny v lesoparcích blíže k obytným oblastem ve 120 000 městech. Tato vzdálená pracoviště nabízejí lidem únik ze stereotypu.

Pracovní místa jsou vyrobena z finského smrkového dřeva a mají úzký povrch stolu s prostorem pro notebook a vestavěnou podpěru pro postavení telefonu, otvor pro umístění šálku a háček na tašku. Neškodně připoutané ke stromům jsou pracovní stanice jako stoly, ale v lese. Pracovní stanice jsou zdarma k použití, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Kromě služby mobilního telefonu, která může, ale nemusí být přístupná, neexistuje žádné připojení k internetu ani napájení.

Pandemie COVID-19 byla hlavním hnacím motorem projektu. “Ve Skandinávii a ve Finsku lidé vždy touží být v lese a blízko k přírodě.” Mysleli jsme si, že je to příjemný způsob, jak povzbudit lidi, aby se vrátili ven, “říká Umberto Onza, průmyslový designér z TBWA \ Helsinki, který vedl proces návrhu.

Najali truhláře Upwooda, aby postavil stoly v Lahti. Očekává se, že pracovní stanice budou natřeny, aby se zabránilo vlhkosti a plísním, a mohly by tak zůstat nainstalovány až do silného sněžení letošní zimy. Onza říká, že pracovní stanice bude pravděpodobně možné používat šest měsíců v roce a město je plánuje na jaře znovu nainstalovat.

Pracovní stanice prozatím zůstanou připoutané ke svým stromům, což je připomínkou pro každého, kdo bude dál pracovat z gauče, že práce na dálku může být ještě o level výše.

Zdroj, foto: fastcompany.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru