Dnes vyšlo 15 článků

Zapomeňte na bezkontaktní platby, v budoucnosti budeme platit pomocí biometrických plateb

Zažili jsme platby hotovostí, kartou nebo případně prostřednictvím šeků. V posledních letech se tato situace ovšem změnila. Internetové nákupy změnily naše obývací pokoje na nákupní centra, mobilní platby a bezkontaktní platby zjednodušili nákupy na pár sekundovou záležitost.

Dělá vám problém zapamatovat si PIN ke své platební kartě? Brzy by mohl místo čtyřmístného kódu k potvrzení platby stačit otisk palce.

Biometrické platby jsou velkým krokem dopředu

Řešení biometrických plateb je v podstatě úplně stejná jako platba obyčejnou kartou, akorát se liší tím, že je pomocí aplikace propojena s vašimi otisky prstů. V případě, že nebude otisk čitelný, můžete použít jako zálohu PIN kód karty. Je to velký krok dopředu, protože silná ochrana otisků by mohla zvýšit nízké platební limity určené pro aktuální bezkontaktní platby. Biometrické platby už úspěšně vyzkoušela minulý rok společnost MasterCard.

Jsme přesvědčeni, že bychom se měli umět identifikovat i jinak než jen heslem či PIN kódem. Biometrické platby nám můžou pomoct dosáhnout v naší technologií velkou mezeru bezpečnosti, jednoduchosti a pohodlí pro koncové uživatele; prohlásil minulý rok Ajay Bhalla z MasterCardu.

apple-pay-e1414504064841-1940x1090

Banky v Anglii a Kanadě experimentují například s tlukotem srdce

Biometrie samozřejmě nekončí jen u otisku prstů, ale v případě, že se touto cestou vydáme, budou jako první v pořadí. Například banky v Anglii a Kanadě už začali experimentovat s tlukotem srdce, jako prostředkem na identifikaci.

Je jen otázkou času, kdy bude vše propojené prostřednictvím internetu

Je jen otázkou času, kdy se na naše domovy definitivně přemění na místo, kde bude vše propojené internetem. Například společnost Amazon uvedla na trh svoje nové ,,Dash“ tlačítka, které si můžete přilepit na nábytek. Tyto tlačítka vám umožní nakupovat  pouhým zmáčknutím.

V budoucnosti už platby ani nebudeme považovat za transakce, budou jednoduchou součástí našeho života.

amazon-dash-1105144-TwoByOneZdroj: Startitup

Komentáře

Nahoru