Zapier – programátorům nastanou zlé časy

Denně děláme spoustu rutinních činností. Publikujeme článek, dáme ho na Facebook. Přijde nám e-mailem faktura, stáhneme ji a uložíme na Dropbox. Zveřejníme fotku na Instagramu, chceme ji sdílet na Twitteru. Nenapadlo vás někdy, že by to šlo jednodušeji?

Mnoho lidí často přemýšlí, jak by bylo fajn, kdyby na některou z těchto zbytečných činností existovala aplikace. Nebo kdyby byl třeba ten Gmail o něco chytřejší a uměl to, co bychom si představovali. Jenže neumí. Samozřejmě by to šlo zařídit, ale kdo z vás si bude platit programátora, aby mu napsal aplikaci na automatické stahování příloh z Gmailu a jejich ukládání do Dropboxu?

Zapier učí aplikace stejnému jazyku, aby se domluvily

Představte si, že už něco takového existuje. A nejde jen o ukládání příloh z e-mailu. Služba Zapier slouží k integraci různých aplikací mezi sebou. Díky Zapieru spolu komunikují aplikace, které to bez něj neumí.

Stačí se zaregistrovat a zvolit aplikace, které používáte. Pak vám budou samy nabídnuty jednotlivé Zaps, které mezi aplikacemi fungují. Například si můžete vybrat, že chcete soubory z Google disku přeměnit na příspěvky ve WordPressu. Přihlásíte se Google účtem a WordPress účtem, nastavíte podmínky, za kterých se akce bude provádět (například pro všechny soubory větší než 5 MB) a vyplníte si základní informace, které se pak přidají do každého příspěvku (titulek, autor, …). Pak si můžete Zap vyzkoušet a když bude fungovat, pojmenujete si ho, abyste se k němu mohli kdykoliv vrátit.

filtere

Vyberete si z mnoha filtrů

Nebo si můžete jednoduše vytvořit svůj vlastní nepředdefinovaný Zap. Vyberete si dvě aplikace, které používáte, a z dostupných akcí zvolíte tu, která vám bude vyhovovat. Například si při každé platbě z PayPalu můžete nechat odeslat e-mail. Nebo nechat každou olajkovanou skladbu ze SoundCloudu poslat někomu na GTalk. Uložit každý nový tweet do souboru na OneDrive. Každou zmínku o vás na Githubu si uložit do excelovského dokumentu na Googlu. Nebo si v Evernotu automaticky z každé nové poznámky vytvořit připomínku. Zapier podporuje stovky aplikací, takže si tam určitě najdete ty, které používáte.

gmail_evernote

S každým novým e-mailem se vám vytvoří připomínka

Objevíte také integrace méně známých aplikací. Lze spojit třeba rezervační systém SuperSaaS s MailChimp. Každý nový uživatelský účet vytvořený v SuperSaaS může být automaticky přidán do MailChimpu apod.

zaps

Můžete si vybrat z mnoha Zaps

Možnosti systému  Zapier jsou téměř nekonečné.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru