Zapalte si legálního jointa!

Zapalte si legálního jointa!

Spousta z nás má na kouření marihuany rozličné názory. Pro někoho je to prostě droga, jako každá jiná, pro jiného je to lék, bez kterého prostě nemůže existovat. Tento fakt zohlednili v USA již před 16ti lety, kdy zde bylo schváleno předepisování marihuany pro lékařské účely. Nicméně, jak se říká – pokrok nezastavíš – a tak si její obyvatelé zvládli prosadit nákup a následné kouření marihuany jen tak, čistě jen pro zábavu – a bylo jim vyhověno!

Kde marihuanu seženu?

Nicméně, zatím je v jednání vydání licence pro její prodej, tudíž ještě nemůžete koupit marihuanu úplně všude – zatím je možno tento „životabudič“ sehnat v legálních výdejnách, kde jste mohli marihuanu vyzvednout dříve jen na lékařský předpis.

foliage-1157792__340

Kolik trávy je možné si legálně koupit?

Nejmenší množství trávy, které můžete zakoupit je jeden gram, jež vás vyjde na 12 dolarů, což je v přepočtu asi 240,-. Naopak nejvíce množství je jedna unce – což je zhruba 28 gramů, což vás vyjde v přepočtu na 6.700,-. Můžete si vybrat hned z několika odrůd tu, která vám „sedí“ nejvíce.

IZRAEL_ZDRAVI_KONOPI_3_654

Není tedy divu, že se v Americe začaly objevovat reklamy, jež nákup marihuany „jen tak“ začaly propagovat.

 

Nejznámější a nejoblíbenější výdejnou v USA se stala Denver Relief (Denverská úleva) v hlavním městě státu Colorado. Ta má již přes tisíc klientů a přes dvacet prodavačů, kteří mají stále plné ruce práce. Díky legalizaci se totiž začalo výdejně bleskově dařit. Nicméně, její majitel se obává, že tento trend brzy opadne – a to díky faktu, že si v Americe můžete beztrestně malé množství marihuany pro osobní potřebu doma jednoduše vypěstovat, zatímco ve výdejnách zaplatíte 15procentní spotřební daň.

marijuana-101796_960_720

I přesto, že se jedná o tak pokrokový stát – i zde se najdou zapřisáhlí odpůrci marihuany. Celých třicet států z padesáti stále zakazuje její prodej na předpis, nicméně legalizace nabírá na obrátkách a stále další a další státy uvažují nad její legalizací.

Kde můžete kouřit marihuanu „jen tak“?

–          Washington state

–          Wanhington DC

–          Oregon

–          Nevada

–          California

–          Colorado

–          Alaska

–          Maine

–          Massachusetts

–          Vermont

Je tedy jen otázkou času, kdy bude celá Amerika tak nějak „nad věcí“ a jointa si budete moci zapálit naprosto všude.

Zdroj text, foto: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ve-30-statech-usa-lze-koupit-marihuanu-na-predpis-a-ve-dvou-dokonce-i-bez-nej_201212040700_kpracharova

Komentáře

Nahoru