Tisková zpráva: Zaměstnanecký benefit lékařského poradenství startupu uLékaře.cz získal silné investory

Zaměstnanecký benefit lékařského poradenství startupu uLékaře.cz získal silné investory

Do startupu uLékaře.cz vstupuje spolu s Ondřejem Frycem skupina nových investorů, kteří se ztotožňují s přesvědčením zakladatelů o tom, že zdravotnický systém v České republice dozrál k evoluci. Tu přináší služba uLékaře.cz – online lékařská poradna a služba objednávání k lékaři – jejíž základy položili chirurg Tomáš Šebek a IT developer Ruda Ringelhán. Službu, dosud určenou zejména široké veřejnosti, začínají jako efektivní benefit zdravotní péče využívat také firmy. Zaměstnancům zajišťuje přístup k odbornému lékařskému poradenství, včetně možnosti objednání do konkrétního zdravotnického zařízení kdekoliv v České republice. Dosud největším investorem projektu zůstává technologická skupina Etnetera Group.

„Na zdravotní prevenci je kladen stále větší důraz, a stát tuto zodpovědnost dokonce částečně přenáší na zaměstnavatele. My máme desetileté zkušenosti s poskytováním distančního lékařského poradenství jednotlivým uživatelům a věříme, že jako benefit budou naše služby zajímavé i pro firmy a jejich zaměstnance. Těší nás, že si totéž myslí i noví investoři,“ říká Tomáš Šebek, chirurg a jeden ze zakladatelů uLékaře.cz.

Tomáš Šebek - spolumajitel uLékaře.cz pro online

Služba online lékařského poradenství uLékaře.cz sleduje obecné trendy digitalizace zdraví a zdravotnictví v celosvětovém i evropském měřítku. Telemedicínu využívají například lidé ve skandinávských zemích. Zkušenost ukazuje, že díky zefektivnění celého systému poskytování lékařské péče, úspoře času pacientů a jejich správnému směrování v systému má startup uLékaře.cz navíc i významný celospolečenský dopad. „Potenciální přesah činnosti služby do reálného života každého českého pacienta je jedním z důvodů, proč uLékaře.cz zaslouží podpořit,“ říká Ondřej Fryc, mj. šéf fondu rizikového kapitálu Reflex Capital.

Jasný cíl: Najít nejkratší cestu pacienta k tomu správnému lékaři

Aniž by člověk musel opustit své pracovní místo a trávil zbytečný čas v přeplněných čekárnách, může svůj konkrétní zdravotní problém začít rychle a bezpečně řešit pomocí lékařské poradny uLékaře.cz. K dispozici jsou mu specialisté všech odborností, počínaje těmi základními, jako jsou interní lékařství, pediatrie, neurologie, kardiologie, diabetologie, chirurgie, ortopedie, dermatologie a další. Ve výsledku pacient dostane informaci, jak daný zdravotní problém řešit, případně nasměrování na konkrétní specializované pracoviště, které mu navíc systém uLékaře.cz dokáže zprostředkovat.

„Zatím jsme službu pro naše zaměstnance objednali na rok. Přesvědčil nás mimo jiné fakt, že ušetříme nezanedbatelné množství pracovních hodin, které by jinak lidé trávili ve frontách v čekárnách ordinací anebo v rámci pracovní neschopnosti, jíž i s pomocí uLékaře.cz dovedeme předcházet. Obrovskou přidanou hodnotou je skutečnost, že do online služby můžeme přistupovat také v zahraničí, kde se pohybuje nemalá část našich zaměstnanců,“ říká ředitelka lidských zdrojů plzeňské firmy AIMTEC Radka Pučelíková.

Společně s 200 specialisty a 50 praktickými lékaři začal tým uLékaře.cz přesně v době, kdy se významně změnila a posílila investorská základna, poskytovat služby i B2B segmentu. Své prostředky vedle společnosti Etnetera, reprezentované Martinem Paličkou, do projektu vložili Ondřej Fryc (Reflex Capital), Ondřej Bartoš (partner Credo Ventures), Martin Rozhoň (zakladatel skupiny Vivantis), Leoš Navrátil (investor), Daniel Smutek (významný endokrinolog) a Jan a Petr Staňkovi (zakladatelé NetTravel.cz).

Zdroj, text/foto: ulekare.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru