Zaměstnanec T-Mobile ukradl a prodal osobní údaje zákazníků

Operátor T-Mobile se na vlastní kůži přesvědčil, že nejslabším článkem v zabezpečení údajů je lidský faktor. MF DNES zjistila, že zaměstnanec českého telekomunikačního operátora ukradl osobní údaje zhruba 1,5 milionu klientů, které se snažil zpeněžit. Nicméně zaměstnanec byl dopaden. A nyní případ vyšetřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

„Bohužel, musíme potvrdit, že došlo ke zcizení a prodeji zákaznických dat,“ potvrdila informaci mluvčí T-Mobilu Martin Kemrová serveru MF DNES.

programming-593312_1280

Zaměstnanec T-Mobile ukradl a prodal osobní údaje zákazníků.

Zaměstnanec pravděpodobně zkopíroval osobní údaje 1,5 milionů zákazníků, přičemž konečné číslo bude známé až po ukončení vyšetřování. Pravděpodobně se jedná o největší únik citlivých informací v historii České republiky.

Operátor prozatím neprozradil, co vše odcizená databáze zahrnovala. Není tedy zřejmé, zda zaměstnanec prodával pouze jména, e-mailové adresy a telefonní čísla, nebo dokonce i citlivější informace jako čísla bankovních účtů.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru