Zaměstnanec ESEA si z hry udělal „tiskárnu na Bitcoiny“

Neznámý zaměstnanec herní sítě ESEA byl vyhozen, protože změnil sofware společnosti v trójského koně, který mu hromadil Bitcoiny.

V dubnu ESEA (E-Sports Entertainment Association) oznámila, že její software (který hráči Counter Strike používají při hraní anti-cheatovacích módů) byl tajně upraven tak, aby shromažďoval Bitcoiny. Zároveň obvinila blíže neidentifikovaného zaměstnance. Nyní, když se ESEA nachází v soudní při, prohlásila, že tento zaměstnanec byl propuštěn.

„Osoba, zodpovědná za vypuštění neautorizovaného kódu, který měl shromažďovat Bitcoiny, byla propuštěna,“ píše spoluzakladatel ESEA Craig Levine. „Snažili jsme se s celou situací vypořádat zodpovědně, napravit dopady, které měl tento čin na postižené osoby a zamezit tomu, aby se situace opakovala.“

ESEA musí odškodnit poškozené uživatele

ESEA čelí žalobě od poškozených klientů, kterým, podle jejich právních zástupců, vinou podvodného softwaru prudce vzrostly účty za elektřinu a navíc byly poškozeny jejich systémy. Společnost se zatím vypořádala s 275 stížnostmi svých klientů, kteří tvrdí, že je trójský kůň poškodil, a ještě má v plánu se zabývat zbývajícími 15 stížnostmi. Update pro krádeže Bitcoinů mohl být nainstalován až na 14 000 počítačích.

Ještě v dubnu označila ESEA čin svého zaměstnance za aprílový žertík, brzy ale změnila tón. Zaměstnanec si během několika týdnů přišel na 30 BTC, tedy asi 2 400 dolarů.

Kdo je Sean „Jaguár“?

Na online fórech uživatelé ESEA tvrdí, že zaměstnanec, zodpovědný za trójského koně, se jmenuje Sean a používá přezdívku Jaguár. Na e-maily, zaslané na jeho adresu, odpovídá Craig Levine s tím, že Sean byl propuštěn  a jeho e-mail přesměrován zpět na Levina. Je tento Sean oním tajemným zlobivým dítětem ESEA?

Zdroj: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/10/esea-bitcoin-mining-lawsuit

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru