Zaměstnanci Microsoftu použili anonymní chatovací aplikaci, aby se radovali z odchodu COO

Co si zaměstnanci Microsoftu myslí o odchodu dlouholetého COO Kevina Turnera? Podle tlachání v anonymní chatovací aplikaci s názvem Blind jsou s jeho odchodem spokojení. Blind je anonymní chatovací aplikace pro zaměstnance, kde mohou chatovat se svými kolegy či lidmi z jiných firem o jakémkoliv tématu.

Více než 100 zaměstnanců společnosti Microsoft použilo aplikaci Blind, aby okomentovali tuto událost. Například, 60 % z nich uvedlo, že si myslí, že byl Kevin Turner vyhozen. Nicméně oficiálně vyhozený nebyl. Formálně odstoupil ze své funkce dne 30. června 2016.

window-1231892_1280

Zaměstnanci jsou s odchodem Kevina Turnera spokojení. Zdroj: Pixabay

Když se zaměstnanci dozvěděli o odchodu provozního ředitele, objevily se v aplikaci následující zprávy:

 „Ano!!!!“

 

„Fantastická novinka!!!!“

 

„Anoooooo!!!! Nejlepší 4. červenec vůbec!!!!!“

Kevin Turner, který se z pokladního ve Walmartu vypracoval na CEO Sam klubu, byl ve společnosti Microsoft známý pro svou drsnou a přemetnou povahu. A podobnou pověst má také Terry Meyrson, na jehož adresu se také někteří zaměstnanci vyjádřili:

„Štastný!!! Nyní by mohl odejít ještě Terry a byl by to nejlepší rok v historii.“

 

„Můžeme udělat jednu nabídku? Terry zdarma ke Kevinu Turnerovi?“

Někteří lidé se obávali, že odchod Kevina Turnera znamená, že z oddělení prodeje, marketingu a služeb (SMSG) se bude propouštět.

„Naposledy odchod osoby na takové úrovni znamenalo masivní propouštění (Nokia).“

 

„V tomto průmyslu je to poměrně typické. Myslím, že během příštího týdne dojde k propouštění v oddělení SMSG.“

A někteří jedinci si dělali ze COO legraci:

„Pro ty, kteří neumí číst mezi řádky, je zde překlad e-mailu, který dnes ráno poslal Kevin Turner všem, a to Terrymu a dalším z WDG:

 

Byla by zábava být váš učitel -> jste amatér

Vaše kreativita mě inspiruje -> jste lhář

Obdivuji velké myšlenky a odvahu odejít, když je zde hodně v sázce. -> jste blázen

 

S pozdravem KT“

Ale Kevin Turner měl také své zastánce, přičemž jeden napsal:

„Říkejte si o něm, co chcete, ale on a Ballmer zíkali investice, které jsme potřebovali k vybudování cloudového byznysu. Existuje pouze několik málo společností na světě, které daly dohromady peníze k vybudování cloudové infrastruktury, jakou máme my. On by měl dostat ocenění. Nová organizační struktura je zajímavá, ale bude zajímavé sledovat, jak tito noví (a dobře kvalifikovaní) vedoucí vyplní tuto velkou prázdnotu.“

Společnost Microsoft odmítla komentovat postoj zaměstnanců vůči Kevinovi Turnerovi. Satya Nadella, CEO Microsoftu, však Kevinovi veřejně poděkoval.

„Kevin měl obrovský dopad na společnost Microsoft v průběhu posledních 11 let. Vybudoval z prodejní síly strategické aktivum, které má dnes neuvěřitelný talent. Zdvojnásobil naše příjmy a zvýšil spokojenost zákazníků. Naučil jsem se od Kevina hodně během několika posledních let a přeji mu vše nejlepší.“

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru