Zaměstnanci Microsoftu mají nové kanceláře. Malé, hobití a na stromě.

Přepracování, frustrace ze stále stejného pracovního prostředí a nedostatek čerstvého vzduchu. Kdo z nás tyto pocity v práci nezažívá několikrát do týdne? V Microsoftu na to šli od lesa. Doslova. Pro své zaměstnance postavili dřevěné kanceláře přímo na stromě. Cíl je prostý: čerstvý vzduch zlepší pracovní výkony.

Hobití kanceláře

Připomínají malé hobití domečky a přesto jsou vybavené vším, co k práci potřebujete. V dřevěných kancelářích nechybí zásuvky ani připojení na Wi-Fi. Navíc nabízejí ptačí zpěv a přírodní vůni, jak bylo žertovně uvedeno na blogu Microsoftu. Domy byly postaveny celkem tři, z toho jsou zatím dva přístupné pro všechny zaměstnance Microsoftu. Třetí bude dokončen ke konci roku 2017.

Na čerstvém vzduchu roste produktivita

Najít vhodné místo pro kanceláře na stromě nebyl pro firmu Microsoft problém. Ke kancelářím ve Washingtonu totiž náleží 500ti akrový kampus z většiny zarostlý stromy. Dřevěné kanceláře jsou jedním ze způsobů, jak mezi zaměstnanci prosazovat myšlenku práce v přírodě. Vhodné je to nejenom kvůli jejich pohodě, ale především kvůli rostoucí produktivitě a kreativnějším nápadům, které jdou ruku v ruce s přirozenými reakcemi těla na pobyt v přírodě jakou je třeba snížení krevního tlaku.

Kanceláře na stromě

Kanceláře na stromě

Celý návrh pro firmu vypracoval Pete Nelson z americké televizní show “Treehouse Masters” a dokonce je i přizpůsobil růstu stromů, životnost by tak měla být minimálně dvacet let.

Prozatím mají kanceláře velký úspěch. Využívají se tak často, že na jeden z “hobitích domků” se přijímají rezervace. Zaměstnanci si dokonce libují natolik, že Microsoft plánuje pokračovat v dalších “přírodních” projektech. 

Microsoft postavil pro své zaměstnance nové kanceláře

Microsoft postavil pro své zaměstnance nové kanceláře

Jak se vám kanceláře líbí a jaká firma by je v České republice také užila? Napište nám!

Kanceláře na stromě jsou velmi oblíbené

Kanceláře na stromě jsou velmi oblíbené

Microsoft postavil pro své zaměstnance nové kanceláře

Microsoft postavil pro své zaměstnance nové kanceláře

Wifi je samozřejmost

Wifi je samozřejmost

Zdroje: blog Microsoft, Youtube, Business insider

 

 

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru