Zaměstnanci Facebooku odhalují negativa práce pro tuto sociální síť

Zaměstnanci Facebooku odhalují negativa práce pro tuto sociální síť

Společnost Facebook je často považována za jednoho z nejlepších zaměstnavatelů v oblasti technologií. Koneckonců, platy jsou zde opravdu velmi vysoké. A zaměstnanci Facebooku na Glassdooru ohodnotili svého zaměstnavatele jedničkou. Jak ale jistě víte, nikde není práce jen růžová. Jaká negativa přináší práce pro Facebook?

Ano, Facebook vypadá navenek jako skvělý zaměstnavatel, který své zaměstnance dokáže velmi dobře finančně ohodnotit a nabídnout jim spoustu dalších výhod. Ale ani zde není práce tak skvělá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Inženýři, softwaroví vývojáři a jiné anonymní zdroje poskytli podrobnosti o těch největších negativech, které s sebou nese práce pro tuto sociální síť.

Neberte však tyto kritiky paušálně. Jedná se o ojedinělé názory, a s kritikou se setkává každá (větší i menší) společnost.

Chybí zde určitá míra profesionality (anonym)

Jeden z inženýrů, který si přál zůstat v anonymitě tvrdí, že ve Facebooku se příliš neodděluje osobní a pracovní zóna. Vzhledem k firemní kultuře Facebooku mu tak chybí určitá dávka „ profesionality“ u většiny zaměsnanců.

Služba 24/7 (anonym)

Během služby 24/7 musí být inženýři k dispozici na telefonu a jsou zodpovědní za udržování provozu, ať se stane cokoliv. Během těchto týdnů nemohou odjet ani na víkend. Znamená to mít neustále nabitý telefon a mít ho všude s sebou. I na nočním stolku během doby, kdy se snaží spát.

Stížnosti na Facebook všude kolem (anonym)

Manželka bývalého zaměstnance Facebooku tvrdí, že si u jejího manžela stěžovala spousta lidí na to, jak Facebook funguje, a to jen proto, že byl zaměstnancem této sociální sítě. Dokonce i ona sama byla často žádána o nastavení zabezpečení atd.Lidé si mysleli, že musí tyhle základní nastavení zvládnout, když má doma pracovníka Facebooku.

man-404376_1280

Instrukce nebyly jasné a vše jsem musel odhadovat (Josua Smith)

Navíc poté, co byl kladen důraz na desetidenní výkonnostní plán, můj tým se ani neobtěžoval dát mi zpětnou vazbu. Odešel jsem poté ihned…

Zapomeňte na nějaké jídlo a pití – pracovní prostředí je prostě příšerné (Daniel Goodman)

Když si představíte ty obrovské místnosti naplněné bezpočtem stolů, lidmi sedícími pár centimetrů od sebe, s absolutně nulovým soukromím, to opravdu není dobré pracovní prostředí. Je to jako nahnat dobytek do ohrady.

Pracovat pro Facebook často znamená téměř veškerý čas strávit prohlížením Facebooku (Felipe Oliveira Carvalho)

Testování kódů znamená, že většinu času brouzdám po Facebooku, což mě přivádí k šílenství, říká Felipe Oliveira Carvalho, bývalý Facebook stážista.

Tím, že máte dovolenou, práci neopouštíte (Sunayana Sen)

Sunayana Sen, která pracovala pro Facebook v Indii, tvrdí, že neustále dostávala upozornění z práce. Měli totiž vytvořené skupiny pro každý jednotlivý tým nebo projekt, a oznámení sem chodila neustále, i když nebyla v práci.

zdroj:businessinsider.com foto:pixabay.com, freedigitalphotos.net

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru