Dnes vyšlo 15 článků

Zaměstnanci Amazonu spí ve stanech, aby ušetřili

Jako by skandálů ohledně Amazonu nebylo dost, nyní vyšla najevo zpráva, že několik zaměstnanců skotské pobočky spí ve stanu nedaleko skladu, aby ušetřili peníze.

Praktiky Amazonu jsou prověřované ve všech státech a Skotsko není výjimkou. V souvislosti s blížícími se Vánocemi jsou kontroly aktuální, protože zaměstnanci mají práce nad hlavu a jsou po nich často vyžadovány nadlidské výkony. Ve Skotsku byla zpozorována jedna úplně unikátní věc.

amazon

Spali ve stanu, aby nemuseli dojíždět

V lese nedaleko skotského skladu v Fife byly spatřeny tři stany. Jeden zaměstnanec prozradil The Courier, že spí ve stanu, aby ušetřili za každodenní dojíždění.

amazon-tents

V Amazonu totiž lidi nemají ani celostátní životní minimum, navíc jsou celodenně sledováni, zda plní normy. Po dřívějším sledování bylo potvrzeno, že zaměstnanci Amazonu trpí častějšími duševními chorobami a fyzickými nemocemi.

Minimální mzda ve Velké Británii (mimo Londýn) činí 8,45 liber (270 korun) na hodinu. Lidé v Amazonu dostávají 7,2 liber (240 korun) na hodinu.

Amazonu určitě nepřidají ani další zprávy, které se v posledních týdnech šíří. Mluví se například o rumunské ženě, která ze skladu pašovala iPhony ve své vagíně, zaměstnancích, kteří musí denně nachodit 23 km a jsou trestáni za to, že si vezmou volno ze zdravotních důvodů.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru