Dnes vyšlo 15 článků

Zaměstnanci Amazonu mohou pracovat na dálku 2 dny v týdnu

Zaměstnanci Amazonu mohou pracovat na dálku 2 dny v týdnu

Firemním a technologickým zaměstnancům po celém světě bude umožněno pracovat na dálku dva dny v týdnu. Pracovníkům úřadu bude také umožněno navazovat spojení z jiného místa v jejich domovských zemích až na čtyři týdny každý rok. „Víme, že amazonci budou dělat práci tam, kde přinese zákazníkům nejlepší výsledek,“ napsala společnost.

Zaměstnanci, kteří chtějí pracovat na dálku po dobu tří dnů nebo déle, mohou požádat o výjimku, ale budou považováni především za vzdálené pracovníky a nebudou mít v kanceláři vyhrazený pracovní prostor. Zpráva rovněž vyzvala pracovníky k očkování proti Covid-19 a uvedla, že společnost poskytla přístup k vakcínám více než jednomu milionu pracovníků v USA na 343 místních klinikách. Společnost Amazon, která v Seattlu zaměstnává 75 000 pracovníků. Jeden zaměstnanec řekl pro Insider, že si někteří jejich kolegové interně stěžovali a uvažovali o odchodu, pokud je Amazon donutí vrátit se do kanceláří.

„Uznáváme, že toto je bezprecedentní doba,“ uvedla poznámka. „Všichni zjišťujeme, jak se práce bude stále vyvíjet a co bude nejlepší pro zákazníky, naše týmy a jednotlivé zaměstnance.“

Zdroj, foto: businessinsider.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru