Dnes vyšlo 1 článků

Zaměřeno na kabelky: Jak poznat originál od padělku?

Na ulici je potkáváte každý den. Ženy, které se pyšní stylovými kabelkami LV, PRADA, GUCCI… Ony, stejně jako vy, vědí, že se jedná o padělek. Nejspíš ho koupily za pár korun v zahraničí či na tržnici. Co když ale zatoužíte po originálu?

Když chcete ušetřit

Ať už si nový originál zkrátka nemůžete dovolit (a rozhodně nejste sama!), nebo třeba chcete ušetřit pár korun, začnete se porozhlížet po second handech či na internetu, dejte si pozor, ať nevyhodíte tisíce za kabelku, kterou jste mohla koupit za pár stovek na tržnici.

gucci

Pravá nebo falešná?

Na co si dát při nákupu značkové kožené kabelky pozor?

  • Nekupujte kabelku v zahraničí na tržišti, na pláži ani kdekoliv jinde mimo kamenný obchod značky, kterou chcete. I když vás bude ten milý Ital přesvědčovat, že je to přeci pravá kůže a bude plamenem zapalovače jezdit po povrchu kabelky, nedejte se. Naletíte. Značkové zboží se na ulici neprodává. Tečka. (A to ani nemluvíme o tom, že třeba v Itálii je nákup padělaného zboží trestné.)
  • Nenechte se zlákat výhodnou cenou, a pokud je cena (i použité) kabelky podezřele nízká oproti prodejní ceně, zbystřete.
  • Když budete nakupovat přes internet, vždy nakupujte výhradně u spolehlivých obchodů. Když se vydáte třeba na aukční servery, sledujte komentáře ostatních nakupujících a nakupujte jen u ověřených a serverem doporučených prodejců. Máte tak šanci, že když budete chtít zboží třeba vrátit, nenarazíte.
  • Tip: Kabelky Pierre Cardin, Michael Kors a další značky najdete na novakabelka.cz.
  • Značková kabelka je vždy vybavena štítky, které dokládají její pravost. Většina z nich je dodávána v ochranném obalu – tzv. dust bag. A v neposlední řadě v nich vždy najdete sériové číslo.
  • Sledujte detaily – kvalitu zpracování jezdců u zipu, kvalitu kovových doplňků a sledujte také způsob, jakým je na kabelce položen vzor. Značkové kabelky mají vzor vždy pravidelný, zatímco výrobci padělků si s tím hlavu nelámou a vzor na látce klidně umístí do švů.
  • Některé padělky jsou opravdu zdařilé, ale většinou je prozradí nepravidelné a křivé stehy, případně viditelně lepená místa. Značkové kabelky jsou téměř zásadně šité.

Jaké jsou vaše zkušenosti s padělky?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru