Založení společnosti rychle a bez potíží

Zakládání společnosti není pro začínající podnikatele vůbec snadnou záležitostí. Je potřeba načíst si spoustu informací, a přesto je to zdlouhavá práce. Vyřizování na úřadech neurychlíte a budete si to muset sami oběhat. Alternativní možností je investovat do již založené firmy, tedy tzv. ready made. Tam už přijdete k hotovému.

Ready made firma je už nějakou dobu založená a připravená na svého majitele. Je zapsána v obchodním rejstříku, má přiděleno IČO, ale nikdy nevyvíjela žádnou podnikatelskou činnost, takže na ni nejsou vázány žádné dluhy ani jiné povinnosti.

16280-yourfirm-logo

Proč zvolit ready made řešení?

Asi nejčastější důvod, proč podnikatelé při založení společnosti volí variantu ready made je čas. Každý, kdo chce podnikat, chce začít hned a ne čekat, až se všechno vyřídí. Druhým důvodem může být neznalost principů, jak založení firmy probíhá. Ne každý má čas a chuť studovat české zákony. Takhle je to daleko jednodušší, musíte řešit jen převod své budoucí společnosti a s tím vám obvykle pomůže firma, co nabízí prodej ready made společnosti s ručením omezeným.

Někteří lidé to dělají i z hlediska historie. Firma byla ve skutečnosti založená třeba před několika lety, takže si ji koupíte už s nějakou historií. Ona sice nevyvíjela žádnou činnost, ale můžete všude uvádět, že existuje už několik let. Když si to bude chtít někdo ověřit, zjistí, že je to pravda. Firmy s historií lépe působí na zákazníky a investory, líbí se také bankám. Některé banky nechtějí čerstvým firmám vůbec poskytovat půjčky.

16281-yourfirm-banner

I další náležitosti se dají vyřídit takhle snadno

Po založení firmy zjistíte, že potřebujete vlastě také nějaké fyzické sídlo, a přesně to je další služba, za kterou si mnoho podnikatelů raději zaplatí. Pronájem je drahý, virtuální sídlo je finančně přijatelnější možností, a pokud například pracujete z domu, tak proč ne? Sídlo na známé pražské adrese navíc působí důvěryhodně a zvyšuje to image firmy. Poskytnutí sídla se dá sehnat už za stovku měsíčně, navíc na celkem lukrativní adrese. Více se dozvíte na YourFirm.cz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru