Zalando podporuje udržitelnost: nakupuje a prodává oblečení „z druhé ruky“

Zalando podporuje udržitelnost: nakupuje a prodává oblečení „z druhé ruky“

O módním eshopu About You jsme všichni slyšeli již mnoho. Ale co takové Zalando? Největší konkurent About You. Oba eshopy působí na mezinárodních trzích a na český trh vstoupily téměř ve stejné době. Jejich cílem je oslovit co nejvíce zákazníků a svými akcemi a nabídkou zboží je dostat na svou stranu. Zalando v tomto roce očekává zisk ve výši 475 milionů eur. Nahrává tomu i skutečnost, že byly během karantény zavřeny obchody s oblečením a s doplňky. Zalando nabízí dopravu zdarma a bezplatné vrácení do 31 dní. 

Novou senzací, kterou se Zalando chystá zapůsobit na své nové a stávající zákazníky, je prodej oblečení z druhé ruky. Nejvíce na Zalandu nakupují mileniálové a další věkově podobné generační skupiny. Tito lidé jsou nakloněni udržitelnému způsobu života a malému zatěžování přírody. To jedním z důvodů, proč je o takové oblečení velký zájem. Nová služba zákazníkům umožňuje nákup i prodej použitých věcí. Služba se jmenuje Pre-owned a nyní je dostupná v 13 zemích, včetně České republiky. V Zalando aplikaci nebo na webu je možné prodat onošené oblečení. Zašlete Zalandu fotografie a za pár dní vám pošle cenu, za kterou by oblečení odkoupilo. Pokud budete souhlasit, zašle vám peněžní částku a vy oblečení bezplatně zašlete Zalandu. Není však možné vracet všechno oblečení. Mělo by vypadat jako nové. Nejsou akceptovány všechny značky a z hygienických důvodů se nepřijímají plavky a spodní prádlo.

V nabídce Zalanda se stále více objevují značky, které vyrábějí oblečení z udržitelných a ekologických materiálů. Podle Zalanda se o tento směr zajímá až 60 % zákazníků. Zalando roste a podle toho se také definují jeho plány. Do konce roku 2023 by mělo rozšířit svou distribuční síť o pět nových center. Zároveň by se příchodu Zalanda mělo dočkat Slovensko.

Zdroj, foto: zalando.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru