Základy pro správný výběr notebooku

Sháníte nový notebook a potřebujete několik rad do začátku? Není divu. Dnes sice máte pestrý výběr z různě výkonných a velkých laptopů, otázkou ovšem zůstává, jak vybrat ten pravý.

Kupujeme notebook. Dle čeho vybírat?

Expert4Notebooky samozřejmě nemusíte používat pouze doma, ale také v práci anebo na cestách. Právě v tom také tkví hlavní výhoda tohoto druhu počítače – není totiž vázán pouze na jedno místo, ale je mobilní. Při samotném výběru notebooku se lze orientovat dle značky, nicméně platí, že produkty od předních výrobců jsou shodně velmi kvalitní. Určitě zvažte, jak velký laptop budete potřebovat (existují např. menší netbooky), záleží i na disku (HDD či SSD) a na tom, jakou výkonnost využijete.

Před nákupem se zaměřte rovněž na příslušenství, neboť by Vám následně mohlo něco chybět. K tradičnímu příslušenství patří drátová či bezdrátová myš, která ale není nutně potřeba, můžete si však pořídit i celou řadu externích zařízení (např. disk, flashdisk či čtečku paměťových karet). A pokud potřebujete tisknout, doporučujeme Vám rovněž multifunkční tiskárnu, jež je skutečně kvalitní. I příslušenství se pak ale promítne na konečné ceně.

Alternativy k notebooku: stolní počítače, smartphony či herní konzole

Expert3Víte-li, že budete mít počítač pouze na jednom místě, pochopitelně zvažte, zda pro Vás nebude lepší stolní počítač. Jestliže chcete mít naopak počítač neustále při sobě, vhodné řešení představují smartphony, tedy chytré telefony s pokročilým operačním systémem. A jde-li Vám pouze o hry, lze si pořídit herní konzole jako Xbox 360, Wii či Playstation 4. Veškerou tuto elektroniku přitom seženete v e-shopu Expert.cz…

 

 

 

 

 

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru