Zakladateli Megaupload podle soudu zabavili majetek neprávem

Zakladateli Megaupload podle soudu zabavili majetek neprávem

V kauze okolo serveru na sdílení dat Megaupload.com nastala zajímavá situace. Kvůli chybě v soudním příkazu přišel zakladatel služby Kim Dotcom o svůj majetek neprávem. Informují o tom novozélandské média a portál TorrentFreak.

Nejvyšší soud v pátek prohlásil, že příkaz na zabavení majetku zakladatele serveru je neplatný, protože se zjistilo, že policie konala na základě soudního příkazu, který neměl být nikdy udělený. Policie tehdy z jeho vily na Novém Zélandě zabavila majetek včetně luxusních aut, elektroniky a hotovosti několik milionů dolarů.

Uvedená chyba nastala již v lednu, kdy policie požádala o povolení na zabavení jeho majetku. Namísto žádosti o předběžný soudní příkaz požádal policejní komisař o mimořádný soudní příkaz, který nedal Dotcomovi žádnou šanci bránit se.

Soudkyně Judith Potterová však uvedla, že o skutečnosti, zda zmiňovaná procesní chyba bude mít za následek vrácení majetku jeho majiteli ještě bude rozhodovat. Verdikt by měl být vynesen tento týden.

Zdroj: TorrentFreak.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru