Dnes vyšlo 15 článků

Zakladatelka Zásilkovny chystá obdobu Uberu ve službách

Simona Kijonková stojí za sítí výdejních míst Zásilkovna. Nyní pracuje se svým týmem na dalším projektu zvaném Robeeto.com, který se zaměří na obchodování se službami.

„Nebudeme zprostředkovávat nabídku a poptávku. Hodláme změnit trh služeb podobně jako Uber přepravu osobními auty,“ uvedla Simona Kijonková.

11391569_1000567293301450_1898926839346148101_n

Zdroj: Facebook

Podle deníku E15 by měl být projekt odstartován začátkem roku 2017. V pozici ředitele stojí Stanislav Koukal, který v minulosti působil jako stratég digitální agentury H1.cz.

Robeeto.com bude fungovat tak, že se do něj zaregistrujete a nabídnete své služby, například kadeřnictví, překlady, hlídání dětí a podobně. Zájemce o konkrétní službu zadá poptávku, přičemž vzápětí se mu zobrazí, kdo je v okolí k dispozici, za kolik a jaká má hodnocení.

Nespornou výhodou je, že se systém postará o všechny náležitosti od platební brány přes kalendář až po elektronickou evidenci tržeb či daně.

„Kadeřnice bude jen stříhat vlasy a nebude se starat o nic jiného,“ říká Simona. „Celý trh se službami se zprůhlední. V současnosti nikdo netuší, jak je vlastně velký.“

Simona investovala do projektu prozatím 3 miliony korun, ale dalších 5 milionů korun bude investovat v následujících šesti měsících. Jelikož zpočátku bude zdarma, bude ho muset dotovat z vlastní kapsy. A plánuje s Robeeto.com expandovat do zahraničí.

„V Evropě podobný projekt není,“ dodala podnikatelka. „Jen v USA funguje obdobný projekt MyTime. Tomu se již podařilo obsáhnout kolem dvou milionů lokálních poskytovatelů služeb.“

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru