Zakladatel Paypalu a investor Facebooku chce vložit peníze do Airbnb

Peter Thiel založil PayPal a stal se prvním investorem Facebooku. Nyní chce investovat do společnosti Airbnb 150 milionů dolarů. Airbnb se orientuje na krátkodobé realitní pronájmy.

Společnost Airbnb je jednou z nejvíce ceněných společností v Silicon Valley. Byla založena jako soukromá firma před čtyřmi roky třemi absolventy z univerzit Rhode Island School of Design a Harvardu. Nedávno vyzvala investory k novému kolu investic do projektů.

Thiel by touto investicí získal významné hlasovací právo ve společnosti, která se zabývá odstraňováním regulačních překážek v turistických destinacích, jako je San Francisko a New York. Obyvatelé mohou přes Airbnb pronajmout pokoj za stovky dolarů za noc.

Od roku 2011 stát New York zakázal pronájem celých bytů, ale umožnil pronájem jednotlivých pokojů. Společnost Airbnb také jednala v San Francisku s místními úřady, které trvají na tom, že nájemci Airbnb musejí platit hotelovou daň.

V loňském roce společnost obdržela 110.000.000 dolarů z rizikových firem Andreessen Horowitz a Catalyst Partners s implicitním oceněním ve výši více než 1 miliardy dolarů. Thiel byl ředitelem Facebooku a když inkasoval svůj podíl, obdržel kolem 400.000.000 dolarů.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru