Dnes vyšlo 15 článků

Zakladatel Mall.cz investuje desítky milionů do městského bikesharingu

Ondřej Fryc, zakladatel internetového obchodu Mall.cz, investuje do projektu růžového městského bikesharingu Rekola. Ten momentálně působí v Praze, Brně, Teplicích, Pardubiccích, Českých Budějovicích a Olomouci.

Ondřej Fryc, respektive jeho společnost Spread Capital investicí získává 20 % v provozní společnosti Rekola Bikesharing. Vít Ježek, zakladatel startupu Rekola Bikesharing, je držitelem majoritního podílu 71 %. A posledních 9 % má Pavlína Hořejšová.

rekola

„Rekola pro nás představují ideální investici. Je to inovativní produkt, který prospívá společnosti, a je to skvělý tým s velkými ambicemi,“ dodal Ondřej Fryc.

Společnost Spread Capital do projektu vloží desítky milionů korun, čímž startup s typicky růžovými bicykly může nakoupit stovky nových kol, zlepšit dostupnost, zajistit sledování pomocí GPS, umožnit jednorázové výpůjčky a podobně. V roce 2017 by měl bikesharing nabídnout 750 růžových jízdních kol.

Rekola Bikesharing, která používá takzvaný hybridní systém, odstartovala v roce 2013. Nepotřebuje desítky speciálních stojanů pro bikesharing, protože využívá cyklistické infrastruktury. Bicykly se dají zamknout kdekoliv ve městě.  

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru