„Zakázaný“ tablet Samsung Galaxy Tab, od soudu hned na vrchol?

„Zakázaný“ tablet Samsung Galaxy Tab, od soudu hned na vrchol?

Týden nám opět rychle uběhl! Je tu středa a s ní další pokračování naší série článků o tabletech. Po poněkud netypickém tabletu, kterým byl Asus Transformer, se dnes budeme věnovat dalšímu zařízení, které opět tak trochu vybočuje z řady běžných tabletů s androidem.

Jedná se o “zakázaný” tablet Samsung Galaxy Tab, který se do historie zapíše nejen soudními spory, ale především svojí perfektní výbavou a funkcemi. Tablet je k dostaní hned v několika provedeních. Vybrat si můžete mezi verzí pouze s WiFi a verzí s WiFi a 3G, a dále podle velikosti displeje – 8.9” a 10.1”.

Tablet Galaxy Tab patří se svojí výbavou k současné špičce na trhu. Je vybaven operačním systémem Android 3.1 (Honeycomb), který je určen přímo pro tablety a umožňuje provádět různé funkce současně, čímž zvyšuje vaši produktivitu. Dále uvnitř najdete dvoujádrový 1 GHz procesor Tegra 2, 1 GB RAM paměti, 3,2 Mpx fotoaparát s autofocusem a bleskem…

Kopie, či nikoli?

Právě design tohoto tabletu se postaral o to, že se označuje jako “zakázaný” a stal se jednou z nejdiskutovanějších věcí v poslední době. Německý okresní soud nejprve vydal předběžné opatření, které následně vyšlo v platnost. Samsung Galaxy Tab 10.1 totiž porušuje průmyslový vzor týkající se designu iPadu a jeho prodej musel být zakázán. Naštěstí je jeho prodej zakázán jen v několika málo zemích.

Pravdou je, že přední strana tabletu někomu může připomínat iPad. Ovšem pokud dáme oba tablety vedle sebe, hned na první pohled můžeme vidět postřehnutelné rozdíly – velikost, poměr stran, umístění ovládacích tlačítek… Zadní strana pak působí zcela odlišně.

Kvalita za „rozumnou“ cenu…

Tablet je celkově velmi příjemný do ruky a výhodou určitě je, že si můžete zvolit jeho velikost. Konstrukční provedení je, i přes použité plastové šasi, skvělé. Je vybaven dotykovým kapacitním displejem s podporou multi-touch ovládání, s rozlišením 800 x 1280 px a schopností zobrazit až 16 milionů barev. Displej je chráněn sklíčkem Gorilla glass, které odolá i hrubšímu zacházení. Slabinou je jeho mizerná čitelnost na slunci. Podobně jako iPad, tak i Samsung Galaxy Tab vydrží pracovat až deset hodin.

Celkově se Samsung Galaxy Tab řadí k těm nejlepším přístrojům na trhu jak po stránce designu, výbavy, ale i po stránce volitelného příslušenství. Za naší redakci určitě doporučujeme!

Komentáře

Nahoru