Dnes vyšlo 15 článků

Zákaz technologií! Letní tábor pro digitální detox

Zákaz technologií! Letní tábor pro digitální detox

Jestli vám smartphone pomalu, ale jistě přirůstá k uchu nebo ruce a nevydržíte pět minut bez kontroly Facebooku, možná i vy potřebujete malé digitální prázdniny.

Takové vám může uspořádat letní camp Camp Grounded, pořádaný lidmi z The Digital Detox. Camp se letos koná poblíž Anderson Valley v Kalifornii.

Letní tábor si klade za cíl poskytnout dospělým lidem pauzu od všudypřítomných technologií a dopřát jim pocit, že jsou opět dětmi. Camp se totiž nese v duchu sedmdesátkových letních campů pro skauty.  Tábor má kapacitu pro 232 táborníků a veškeré osazenstvo musí dodržovat několik pravidel: zákaz technologií, zákaz volání z mobilu a zákaz hovorů o práci.

„Lidé nerozumí svému vztahu k technologiím, ale cítí, že je něco špatně,“ říká Ben Hanna, člen The Digital Detox.

Táborníci budou na campu bydlet v chatkách, jíst ve velké jídelně a účastnit se celé řady aktivit, zahrnujících lukostřelbu, honbu za vlajkou, jógu nebo polštářové bitvy. Na rozdíl od táborů pro děti je na tomto campu výslovně podporováno noční toulání venku. Účastníkům campu je doporučeno courat v noci lesem a objevovat magický noční život.

Na táboře není dovoleno požívat alkohol a jiné drogy a účastníkům bude k dispozici zdravotnický personál. Pěkný nápad – objeví se v dohledné době podobné campy i u nás?

Zdroj: https://mashable.com

Komentáře

Nahoru