Zajímavý web #99: Vylepšete si nábytek z Ikey

Zajímavý web #99: Vylepšete si nábytek z Ikey

V obchodních domech Ikea se dá strávit opravdu hodně času. Se zde zakoupeným nábytkem se totiž dají dělat divy! A o tom je i celý jeden web. Takže pokud si hodláte zařídit domov svých snů, pojďte se inspirovat.

IkeaHackers.net je web plný inspirace o tom, jak můžete využít výrobky z Ikey k vytvoření působivých věcí. Na webu sami dodávají, že to může být stejně jednoduché, jako třeba dělat doma vánoční výzdobu, ovšem jiné postupy naopak mohou vyžadovat i práci s nářadím a mnoho vynalézavosti.

ikea-hackers

Tak třeba tento výtvor vyžaduje krabice DRÖNA z Ikey, trochu barvy a hodně zručnosti.

Za celým nápadem stojí Jules. Tedy není to vlastně Jules. Vystupuje pod pseudonymem. Kdysi listoval v Ikea katalogu a uviděl tam židli s názvem Jules. Tím to začalo. Jules už tehdy před dávnou dobrou (roku 2006) viděl na internetu spoustu úžasných návodů, jak si pohrát s nábytkem z Ikey. A tak ho napadlo, že by bylo určitě strašně fajn, kdyby se tyto nápady daly najít někde pohromadě. Proto něco takového zařídil.

Web IkeaHackers.net ale funguje především díky „hackerům“ z celého světa. Sdružuje se tam docela velká komunita lidí, kteří dané věci opravdu rozumí. Doufají, že svými nápady poskytnou alternativy k nábytku Ikea. Tak se pojďte také inspirovat.

Komentáře

Nahoru