Zajímavý web #98: Přehrajte si nikdy nepuštěnou hudbu ze Spotify

Dvacet procent z toho obrovského množství hudby, které najdete na Spotify, nikdy nikdo neslyšel. Je to neuvěřitelné, ale opravdu se tam skrývá tolik neznámého. Ale právě teď přichází příležitost, jak to neznámé objevit.

Tři kreativci z Kalifornie minulý týden představili webovou aplikaci s názvem Forgotify. Tahle aplikace umí prakticky jedinou věc – přehrávat hudbu ze Spotify. Avšak ne jen tak ledajakou hudbu. Zaměřuje se na skladby, které si ještě nikdy nikdo nepustil. Podle předpovědí by takových skladeb měly být neuvěřitelné 4 miliony!

Teď použijeme trochu matematiky. Když uvážíme, že každá skladba bude mít průměrně tři minuty, dojdeme k neuvěřitelným číslům. Bylo by třeba 200 000 lidí, kteří by hodinu bez přestávky poslouchali, aby byly přehrány všechny ještě nikdy nepřehrané skladby. Ano, velké číslo. Ale není to nemožné.

forgotify

Zkuste se na Forgotify.com podívat sami. Přihlaste se a objevujte hudbu. Nebojte, nejedná se o samé zapomenuté skladby, které se nedají poslouchat. A když tam najdete nějakou skvělou hudbu, budete z toho mít o to větší radost, že se vám podařilo najít jehlu v kupce sena. Tak či tak se ale aspoň vyhnete rádiům, která dokáží hrát jednu písničku snad třikrát za hodinu… 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru