Zajímavý web #85: Naplánujte si meeting napříč časovými pásmy

Díky internetu je dnes možné komunikovat prakticky s kýmkoliv. Jeden z problémů při spolupráci s lidmi z různých časových pásem ale je přijít na to, kdy bude ta nejlepší doba pro meeting. Samozřejmě existují aplikace, které vám mohou pomoci. Ale často jsou příliš složité. Avšak ne vždy. Zkuste World Time Buddy.

World Time Buddy je dynamická bezplatná aplikace, která vám usnadní výběr toho správného času pro mezipásmové schůzky. Sama sebe popisuje nějak takto:

„World Time Buddy je hybrid mezi převodníkem časových pásem a světových hodin a plánovačem online setkání. Je to jeden z nejlepších online nástrojů pro zvýšení produktivity těch, kteří často cestují, účastní se online meetingů nebo volají přátelům a rodině žijícím v zahraničí.“

Takže můžete s klidem zapomenout na Time Zone Converter, Time and Date, Time.is, Easy Clock Chrome App a Every Time Zone. Žádná z těchto aplikací není tak jednoduchá jako WTB. Jeho rozhraní je totiž dobře promyšlené a velmi intuitivní. A díky tomu, že se spoléhá na cookies, nepotřebujete žádné účty.

World Time Buddy

World Time Buddy

Při první návštěvě webu uvidíte, že je automaticky detekována vaše poloha – tedy vaše časové pásmo (Praha). Jako další výchozí města jsou automaticky nastavena města Káhira a Moskva. Samozřejmě ale není problémem přidat další časová pásma. Stačí jednoduše do textového pole v horní části stránky napsat název Jednotlivá umístění můžete pomocí myši přetahovat a měnit tak jejich pořadí.

worldTimeBuddy

Pomocí kalendáře můžete rovněž nastavit datum. To se může hodit například v případě, že zapomenete na změnu letního času. Když zadáte datum, aplikace na všechny takové anomálie myslí za vás.

Tažením myši pak pomocí obdélníku označíte dobu, kdy by měl váš meeting probíhat. A nakonec vygenerovaný časový úsek rozešlete zbytku týmu, se kterým se plánujete sejít – pomocí Outlooku/iCal, Google kalendáře, Gmailu nebo jen zkopírováním. Nebo stačí nejjednodušeji zvolit možnost Link to this selection a poslat svým kolegům odkaz. Je to jen na vás, co si vyberete. Možností tato aplikace nabízí dostatek.

https://www.worldtimebuddy.com/

Zdroje: The Next Web, Gigaom

Komentáře

Nahoru