Zajímavý web #83: Vyzkoušejte své zeměpisné znalosti

Procestovali jste hodně zemí? Vyznáte se ve státech, hlavních městech, horách, řekách a mořích? Tak si to pojďte ověřit. Zvládnete takové skóre, abyste se s ním mohli i pochlubit na sociálních sítích?

Seterra je web, na kterém najdete velkou sbírku free geografických kvízů. Můžete si tam zkusit poznávat státy celého světa, hory, řeky nebo moře. Podle světadílů jsou kvízy pěkně rozděleny do sedmi skupin, takže pokud máte procestovanou jen Evropu a třeba na Ameriku si netroufnete, rozhodně si můžete vybrat, čemu dáte přednost. A jestli si opravdu hodně věříte, můžete vyzkoušet kvízy i v některém z 15 dalších jazyků kromě češtiny.

Mluvíme tady o online verzi, ale kvízy jsou k dispozici i k bezplatnému stažení. Pokud si je stáhnete, budete mít navíc možnost detailně sledovat své (doufejme, že zlepšující se) skóre. To online verze neumožňuje. Verze pro stažení je však dostupná pouze uživatelům operačního systému Windows.

Jak to probíhá

Princip je u všech cvičení v základu stejný. Načte se vám mapa s patřičnými údaji, nahoře nad mapou máte vypsané pojmy, které budete hledat. Jednotlivé pojmy se vám postupně zobrazují a vy máte za úkol je na mapě kliknutím označit. V případě že se vám dlouho nedaří trefit ten správný, začne vám správný bod červeně svítit. Po celou dobu se vám samozřejmě započítává čas a v procentech se zobrazuje úspěšnost.

seterra_map

Tak co, troufnete si?
https://online.seterra.net

Komentáře

Nahoru