Zajímavý web #79: Jak využíváte svůj mozek?

Lidský mozek je skutečně fenomenální. Je to zajímavé, jak jsou všechny naše poznatky a celá historie našeho života uloženy v tom malém kousku našeho těla o váze asi 1,3 kg. Umožňuje nám objevovat a vytvářet nové věci nebo mít rád druhé. Neumíme ho však využívat naplno.

Mnoho z nás rovněž nedokáže využívat naplno a stejně obě jeho poloviny. Při tom právě v tom je prý klíč ke štěstí a inteligenci. Levou hemisféru totiž více využívají lidé, kteří nemají problém s logickými rozhodnutími a analytickým myšlením. Ti, kteří využívají pravou, jsou naopak spíše emotivní a kreativní. Většina lidí má jednu hemisféru dominantní. Takových, kteří se mohou chlubit tím, že jim pracují na půl a skvěle se doplňují, je docela málo.

A jak jste na tom vy?

Z testu na en.sommer-sommer.com/braintest zjistíte, jak jste na tom vy. Na základě několika otázek se prověří, která část mozku vám pracuje lépe. Nezapomeňte, že se nad otázkami nemáte zbytečně dlouho zamýšlet, stačí přečíst otázku a odpovědět.

Funguje vám lépe levá nebo pravá část mozku? Pokud levá, máte spíše talent pro logické a racionální uvažování, smysl pro detail, strategii, nadání na jazyky. Pokud je u vás dominantní pravá polovina, jste kreativní člověk s bohatou fantazií a intuicí.

Využití mozkových hemisfér

Možná se vám ale dokonce daří využívat obě poloviny mozku docela rovnoměrně. Zkuste si test.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru