Zajímavý web #76: Promluvte na květinu

Zajímavý web #76: Promluvte na květinu

Často se říká, že mluvení na rostliny pomáhá jejich růstu. Muzeum v Coloradu se to rozhodlo pomocí moderních technologií ověřit. Využije k tomu tweety, které bude speciální program roboticky číst.

Muzeum technologii tweet-to-speech (tweet–>hlas) vytvořilo společně se společností Carmichael Lynch. Lidé, co navštíví oficiální stránky mohou slyšet tento hlas v praxi. Když příjde nový tweet, tak jednoduše robot promluví.

Jelikož se jedná i o vědecký pokus, je třeba to s nečím srovnávat. Proto existuje i další stejná květina, která je v tichu. Na konci experimentu muzeum porovná obě rostliny a tím se zjistí, jak velký efekt má mluvení na rostliny.

Na online kameře lze vidět obě rostliny. Tedy i jakýkoliv uživatel může posoudit, jaký vliv mají tweety na rostlinu. A jaké tweety se objevují? Jak nenávistné, tak i vtipné  povzbuzující. Na všechny se můžete podívat zde.

Ahoj rostlino. Doufám že máš pěkný den!

Dobré ráno květino. Doufám, že jsi rostla celý víkend!  


Neber drogy, kytko. Nebo spíše nebuď drogou.


Vážně to funguje?

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru