Zajímavý web #74: Barevná výzva pro vás

Zajímavý web #74: Barevná výzva pro vás

Je dokázáno, že ženy a muži vnímají barvy jinak. Pro ženy broskvová, pomerančová, meruňková, lososová. Pro muže prostě oranžová. Zapomeňme teď ale na chvíli na názvy.  Zkuste si prostě porovnat, jak dobře barvy vidíte.

Bylo totiž potvrzeno, že jedna z 255 žen a jeden z 12 mužů mají nějakou poruchu vnímání barev. A jak jste na tom vy? Právě proto, abyste to zjistili, připravili na webu Xrite.com online barevnou výzvu na základě Farnsworth Munsellova testu 100 odstínů.

Vaším úkolem je poskládat 4 barevné řady podle odstínů. Můžete vzít jednotlivé kostičky a přeskládat je na správné místo. Až budete mít hotovo, stačí stisknout „Score Test“. Pak vyplníte údaje o svém věku a pohlaví a získáte výsledné body. Čím méně bodů, tím lépe. Jako bonus na výsledné křivce uvidíte, které odstíny vám při rozeznávání dělaly největší problém.

onlineChallengeResult

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru