Zajímavý web #72: Jazyková hra otestuje vaše uši na znalost cizích jazyků

Zajímavý web #72: Jazyková hra otestuje vaše uši na znalost cizích jazyků

Život není dost dlouhý na to, abychom se mohli naučit všechny světové jazyky. Dokonce bychom se rozhodně nezvládli naučit ani polovinu z nich. Na světě je jich totiž něco kolem sedmi tisíc. Ale když se nemůžeme naučit jimi hovořit, můžeme se naučit je aspoň rozpoznávat. A v tom vás vytrénuje hra Great Language Game.

Rozdíl mezi ruštinou a italštinou jistě poznáte, ale troufnete si třeba na estonštinu vs dánštinu? A víte vůbec, kde se mluví urdštinou? No v nejhorším si přece zkusíte tipnout, když prohrajete, svět se nezboří. Je to jen hra.

Kvíz v současné době obsahuje 78 jazyků, což je zatím velmi malý zlomek všech světových řečí. Překvapeni budete jistě především ve chvíli, kdy se vám ve hře objeví i čeština.

Hra funguje na principu zvukových ukázek. Pro každou ukázku máte k dispozici několik možností a vy musíte vybrat tu správnou. Za správnou odpověď získáte 50 bodů, za špatnou se vám odečte jeden ze tří životů. Nebudete tomu ani chtít věřit, ale nejlepší jazykový odborník dosáhl skóre 8600 bodů, což znamená, že správě poznal 172 jazyků. Nejlépe prý hráči poznávají Francouzštinu, nejhůře Shonštinu, kterou se mluví v Zambii, Zimbabwe, Mozambiku a Botswaně.

greatLanguageGame

Na konci každé hry se navíc můžete ještě jednou podrobněji podívat na jazyky, které jste nepoznali. Po několika hrách se tedy seznámíte s jazyky, o kterých jste nikdy dříve neslyšeli.

languagegameMistakes

Tak jaké skóre pokoříte vy? – greatlanguagegame.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru