Dnes vyšlo 15 článků

Zajímavý web #71: Ponořte se do historie tweetů

Zajímavý web #71: Ponořte se do historie tweetů

S pomocí Topsy, které nedávno změnilo svoji grafickou identitu, můžete udělat dokonalou analýzu tweetů. Můžete se dokonce podívat třeba na svůj úplně první tweet. Ve free verzi můžete vyhledávat každý jednotlivý tweet, který byl od počátku Twitteru v roce 2006 publikován. Nástroj tak vyhledává mezi více než 540 miliardami tweetů.

Verze Pro vám pak umožní objevit, vyčíslit, předvídat a konat rozhodnutí s použitím masivní sociální analýzy. Topsy využívají i některé z největších světových globálních marketingových společností, zpravodajství nebo finančních organizací.

topsyHead

Vy ale Topsy pravděpodobně nejvíce využijete pro to, co lze dělat naprosto bez jakékoliv registrace: vyhledávání. Pokud začnete svůj vyhledávací dotaz křížkem, budete vyhledávat hashtag, s pomocí kombinace „from:uživatel“ můžete vyhledat tweety konkrétního uživatele Twitteru, pokud zadáte dotaz bez speciálního označení, dostane se vám výsledku v podobě všech tweetů, které ho obsahují.

Výsledky můžete rovněž filtrovat podle toho, zda se jedná o odkaz, fotografii, video apod. nebo vybrat jen výsledky publikované v určitém období.

topsy

Topsy si jistě vyhrajete. Tento nástroj najdete pochopitelně i na Twitteru. Díky tomu, že je tak populární, mluví se i o akvizici – šušká se, že by o něj mohl projevit zájem sám Twitter.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru