Dnes vyšlo 15 článků

Zajímavý web #71: Lálálá lulu hehe bububu háp-di-dáb?

Zajímavý web #71: Lálálá lulu hehe bububu háp-di-dáb?

Ne, nezbláznili jsme se. To je jen vaše chyba, že tomu nerozumíte. Zřejmě doma nemáte žádné malé dítě. Tohle je totiž roztomilá řeč všech malých hodných sladkých dětí – tedy aspoň podle Pampers. Jenže může se stát, že i když je to vaše vlastní dítě, ne vždy mu úplně rozumíte. A proto je tu Pampers Baby Translator.

Je spousta lidí, kteří by si nedovedli představit život bez Google překladače. A začínají se nám prosazovat i technologie, které by mohly překládat přímo z mluveného slova. Možná nám tak chybí už jen překladače zvířecích jazyků. A ani ty na sebe jistě nenechají dlouho čekat, obzvlášť po tom, co přišlo teď. Od nynějška už totiž zvládáme překládat i řeč dětí, které se ještě nenaučily pořádně mluvit.

Může se vám stát, že vaše rozkošné děťátko prohlásí něco takového:

Bubu hihihi.

No a přiznejme si, že pokud nemáte jeho reakce úplně detailně vysledované nebo nepoužijete Baby Translator, zřejmě nezjistíte, že vám právě oznámilo, že má hlad.

I když tedy může být problematické přepsat do písmene to, co dítě řeklo (v překladači ale funguje našeptávač), mohl by překladač lépe fungovat obráceným způsobem. Zkuste si rozmyslet, co chcete dítěti sdělit, daný text si přeložte a řekněte mu ho v miminkovském jazyce.

pampersSlovnik

Pokud máte doma malé dítě, rozhodně překladač vyzkoušejte a nezapomeňte nám v komentářích dát vědět, jak to dopadlo – jestli je funkční nebo by se ještě mělo zapracovat na jeho vývoji.

Komentáře

Nahoru