Zajímavý web #70: Využijte sílu hashtagů

Zajímavý web #70: Využijte sílu hashtagů

Hashtagy se začaly objevovat na všech sociálních sítích. I když syonymem hashtagů bude asi navždycky především Twitter. Ovšem možná si občas nejste úplně jisti, jaký hashtag použít. Možná ještě ani neznáte jejich plnou sílu. Třeba nevíte, nakolik může takový hashtag ovlivnit dosah vašeho příspěvku. A se zdánlivě složitou problematikou hashtagů vám aspoň trochu pomůže web Tagboard.com.

K čemu web je?

Hlavním cílem Tagboardu je vyhledávat na Twitteru, Facebooku, Instagramu, méně známém App.net, Vine a Google+  konkrétní hashtagy a prezentovat vám příspěvky, které je obsahují. Například v současné době můžete vyhledávat aktuální hashtag #backtoschool. Dostanete následující výsledky:

backToSchool

Pak si můžete hrát s výsledky. Můžete odpovědět tomu, kdo napsal tweet, nebo retweetovat. Totéž platí i pro ostatní příspěvky z jiných sociálních sítí. Můžete je „lajkovat“ či komentovat. Pokud se vám výsledků zobrazí spousta, můžete je samozřejmě vyfiltrovat a zaměřit se pouze na jednu konkrétní sociální síť.

Vytvoření vlastního Tagboard

Nejen že můžete vyhledávat různé hashtagy a jejich výsledky, ale můžete si také vytvořit svůj vlastní Tagboard. Jediné, co musíte udělat, je vyhledat konkrétní hashtag a pokud pro něj ještě nikdo Tagboard nevytvořil, můžete to udělat sami. Vytvoříte pro něj titulek, popis toho, co představuje, odkaz a obrázek.

creatingTagboard

Využití

Čím víc si s Tagboard budete hrát, tím více začnete vidět způsoby, ve kterých by mohl být tento web užitečný. Dal by se výborně použít jako výzkumný nástroj. Můžete zkoumat různé události, sledovat aktuální dění po celém světě. Můžete se dozvědět, co si lidé o konkrétní věci myslí. Uvidíte všechno k jednomu tématu hezky uspořádané.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru