Dnes vyšlo 15 článků

Zajímavý web #69: Zahrajte si ve videoklipu

Zajímavý web #69: Zahrajte si ve videoklipu

Nový videoklip k písni Dangerous od dua Big Data vezme váš Facebookový profil a informace z něj rozsype po celé obrazovce. Vybrané kousky skládačky se vám potom začnou různě pohybovat a zvětšovat po obrazovce. Tak vypadá inovativní videoklip.

„Big data“ je fráze, která popisuje masové množství informací. Je to ovšem také duo, které se věnuje elektronické hudbě, rádo si hraje s kombinací hudby a techniky. Poslední singl skupiny s názvem „Dangerous“ přichází i s interaktivním hudebním videem, které se přizpůsobí na základě vašeho Facebook profilu.

Stačí webu TheFacehawk.com povolit přístup k vašemu profilu. Video začíná tím, že to vypadá, jako by Big Data převzali váš Facebook a aktualizovali váš status. Pak se obrazovka rozpadne a statusy a fotografie létají všude možně. Pomalu se začínají dávat dohromady do tvaru jestřába (jestřáb = hawk, proto tedy Facehawk).

Facehawk-Music-Video

Video vás rovněž vezme na procházku minulostí v podobě vašich dávno zapomenutých statusů a fotografií – jak vlastních tak těch od přátel. Na konci si s nimi můžete otáčet a přibližovat je.

Ve skutečnosti ale Big Data na váš profil nic nepublikují, takže se nemusíte bát si video prohlédnout a zaposlouchat se do chytlavého songu. Může to být vaše jediná šance, jak si zahrát ve videoklipu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru