Zajímavý web #68: Změňte způsob, jak budou lidé vnímat váš QR kód

Zajímavý web #68: Změňte způsob, jak budou lidé vnímat váš QR kód

QR kódy za sebou mají již dlouhou cestu. Původně byly navrženy v japonském automobilovém průmyslu, měly zefektivnit jeho činnost. Nyní jsou vidět na operačních sálech, na poštách nebo v kavárnách. Pokud se vám QR kódy zdají nudné a zastáváte názor, že tato technologie zřejmě stejně nemá žádnou budoucnost, je to pravděpodobně proto, že neznáte jejich plný potenciál. Ten vám ukáže až web Visualead.com.

QR kódy

Získávání dalších informací je pro nás v online světě způsob života. Pokud čtete článek a narazíte na termín, který neznáte, klepnete na odkaz a získáte všechny informace, které potřebujete, aby to, co čtete, mělo smysl.

visualead

A co kdyby to takhle fungovalo i ve skutečném světě? Je jasné, kam tím směřujeme. Způsob, jakým se dají získávat informace online, odráží v reálném světě QR kódy. Problémem (zejména marketingovým nebo grafickým) je to, že QR kódy jsou ošklivé… jako opravdu ošklivé.

Skutečný problém = atraktivní vzhled

A protože tým, který stojí za Visualead.com, nechce nechat QR kódy upadnout do zapomnění, vyvinul inovativní způsob, jak tyto kódy vizuálně upravit. Tedy přesnější by bylo říci, že místo toho, aby byl QR kód vizuálně upraven, stává se částí obrázku.

Ari Fuld, který se ve Visualead stará o sociální sítě, říká, že zapojení uživatelů je pro společnost velmi důležité a Visualead.com to podporuje. Poskytuje funkční a flexibilní platformu pro vytvoření QR kódu, který ladí se značkou a designovým schématem firmy.

Zástupci týmu Visualead.

Zástupci týmu Visualead.

Zakladatel Visualead Nevo Alva si totiž myslí, že QR kódy jsou efektivní a atraktivní výzvou k akci. Veřejnost na ně prý velmi dobře reaguje. A obzvlášť když jsou v příjemném grafickém provedení.

Web

Tým Visualed kvůli tomu všemu vytvořil web, který umožňuje uživatelům asi během minuty vytvořit působivý QR kód. A nejsou k tomu potřeba žádné grafické dovednosti. K dispozici je verze zdarma, ve které jste znevýhodněni tím, že musíte asi 5 s čekat.

6_QR-generator-get-it-560x270

Za jednorázový poplatek ve výši 14 dolarů (necelých 300 Kč) si můžete koupit Stříbrný balíček a za 56 dolarů (zhruba 1100 Kč) prémiový Zlatý balíček, který vám umožní široké spektrum výbavy.

twitterkod

Tak co? Taky už věříte tomu, že se lidé na vaše QR kódy budou dívat jinak?

Zdroje: KillerStartups, The Next Web

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru