Zajímavý web #36: Kolikrát ještě uvidíte své rodiče před jejich smrtí?

Objevila se nová webová aplikace. SeeYourFolks.com je webová stránka, která vám spočítá, kolikrát ještě uvidíte své rodiče, než zemřou. Tato stránka je trochu morbidní, ale je také poučná a donutí nás uvědomit si pomíjivost lidského života.

Taky už vás to natolik zaujalo, že zadáváte adresu SeeYourFolks.com? Po načtení vás web vyzve k zadání země, ve které žijí vaši rodiče, čísla vypovídajícího o tom, jak často své rodiče vídáte během roku a věku obou z nich. Pak web k vygenerování vašeho magického čísla využije data o délce života z WHO.

seeYourFolks

Je zřejmé, že do každého unikátního života zasahuje mnohem více faktorů než jen věk osoby a země, kde pobývá. Při použití pouze těchto informací vám SeeYourFolks.com generuje nepřesné číslo, které vám dá pouze obecnou představu o tom, kolikrát můžete vidět své rodiče před jejich smrtí.
A proč si aplikace nevyžádá zadání více informací, aby mohla poskytnout přesnější údaj? Protože tvůrci webu vám chtějí pomoci pochopit a kvantifikovat lidskou smrtelnost a inspirovat vás k tomu, abyste se vědomě rozhodli, že byste na seznam svých činností rozhodně měli přidat návštěvy svých rodičů.

seeYourFolksResult

Pokud byste opravdu mohli vědět, kolikrát ještě uvidíte své milované, než zemřou, jak byste změnili své zvyky, abyste si užili co nejvíce z té doby? To je otázka na tvůrce webu, Luka Tippinga , Daniela George, Roberta Holmkvista a Omara Karima. Tým uvedl na svých webových stránkách následující vyjádření:

„Věříme, že zvyšující se povědomí o smrti nám pomůže dostat z našich životů co nejvíce. Správné připomínky nám mohou pomoci zaměřit se na to, co bychom měli dělat, a možná se z nás stanou i lepší lidé.“

Bez ohledu na to, jak morbidní se vám to může zdát, nám vyčíslení tohoto počtu opravdu může pomoci ocenit to, co nás v životě těší. Vaše vygenerované číslo se vám pravděpodobně bude zdát strašně malé, ale mohlo by vás přinutit zamyslet se na způsobem vašeho života.

„Bez ohledu na výsledné číslo to nikdy nebude stačit,“ říká designér webu.

No a tak pokud máte pocit, že by pro vás prohlédnutí tohoto lehce magického čísla mohlo být pozitivní zkušeností, přesuňte se na SeeYourFolks.com.

Zdroje: fastcodesign.com, dashburst.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru