Zajímavý web #132: Hovno kód

Existují tři metody, kterými můžete psát kód. První z nich je, že budete usilovat o dokonalost. Kdybychom všichni uměli programovat dokonale, bylo by to skvělé. Pokud je to váš případ, zřejmě radši nečtěte dál nebo se zhrozíte. Druhým způsobem je sepsat nějaký kód a doufat, že bude fungovat. Tahle metoda je asi nejčastější. A třetí je kompromis obou již uvedených způsobů.

Jenže přiznejme si to. Ať už jste jak chcete dobří, stejně byste ve své práci našli kousky kódu, které jsou doslova na hov*o. Hloupé chyby, zbytečné kousky kódu, neuvěřitelně těžce vyřešené věci, které by šly řešit daleko snadněji a podobně.

Podělte se, ať se pobaví víc lidí

Jednoho dne třeba budete chytřejší a svou chybu si uvědomíte. Ale až se to stane, rozhodně byste neměli skončit jen tím, že se sami sobě vysmějete. Podělte se s ostatními!

„Pracujete se zpraseným kódem a už nemáte nervy? Počkejte s mazáním a refaktoringem! Nahrajte ho nejdřív sem, tím si zvednete náladu a pobavíte ostatní,“ vyzývá vás www.hovnokod.cz.

A opravdu. Na webu hovnokod.cz najdete hromadu povedených kousků kódu. Od neuvěřitelně složitě řešených věcí až k vtipným komentářům.

css_modra

Barvoslepost?

Všechno je tam hezky rozdělené podle různých programovacích jazyků, takže se vůbec nemusíte bát, že vtip nepochopíte. Prohlížejte si prostě jen to, čemu rozumíte.

Jestliže se chcete pobavit a nemáte čas dlouho nic hledat, mrkněte třeba na Největší sračky nebo Nejvíce komentované.

exe_csharp

Štěstí že netestoval nějakou delší příponu…

A hlavně až příště něco tak povedeného sami naprogramujete, nebojte se o to podělit! 

Komentáře

Nahoru