Zajímavý web #128: elgooG

Zajímavý web #128: elgooG

elgooG. Něco vám to slovo říká, že? No jasně, je to Google pozpátku. On totiž existuje web, který je zrcadlovým obrazem Googlu. A není to jen o tom, že by byl obráceně nápis Google. On i zrcadlově vyhledává!

Je pravda, že to závisí na prohlížeči, které používáte, ale většinou to funguje. Když začnete psát do vyhledávacího pole, budete psát zrcadlově. A jak se vám zobrazí výsledky vyhledávání? No jasně, zrcadlově. Takže pokud chcete něco opravdu najít, téhle obrácené verzi se vyhněte. Nebo si nezapomeňte zrcátko. Tím to totiž celé můžete převrátit zase zpátky. Stačí ho správně nastavit před monitor.

elgoog

Převrácené je tu fakt všechno

Je to vtip?

Jasně. elgooG je parodie, za kterou stojí tým All Too Flat. Nicméně ačkoliv byla od prvopočátku určená jen jako vtip, po dobu několika let ji pravidelně aktualizovali, aby se podobala skutečnému designu Googlu.

Kromě toho na ní najdete i spoustu dalšího. Pár Google Easter Eggs – třeba Google Gravity. Ale jsou tam i odkazy na další zajímavé weby. Jeden vám třeba najde polohu podle IP adresy. Další vám nabízí zrcadlový Bing. Rozhodně to musíte všechno vyzkoušet.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru