Zajímavý web #126: Jak dlouho na území Izraele nebyla seslána žádná raketa?

Zajímavý web #126: Jak dlouho na území Izraele nebyla seslána žádná raketa?

Aktuálně jste možná někde četli, že příměří mezi Izraelem a Palestinou skončilo, když na území Izraele dopadlo několik raket vypálených z pásma Gazy. Ale vlastně se nejedná o nic převratného, vždyť rakety do Izraele míří každou chvíli. Jen od roku 2001 jich tam dopadlo téměř 16 000.

Jeden muž z USA, který se do Izraele přistěhoval, vytvořil online časovač, který ukazuje světu, kolik času uplynulo od doby, kdy byla na Izrael vystřelena poslední raketa. Smutné je, že se časovač nikdy nepřesáhne hodinu.

Devětadvacetiletý marketingový manažer Aaron Friedman se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval do Izraele z Chicaga. Kontaktoval osmnáctiletého vývojáře Yehonatana Tsirolnika a společně během dvou dnů vytvořili web https://israelhasbeenrocketfreefor.com/.

israel-has-been

V případě, že na území Izraele dopadne další raketa, stránka vás na to upozorní hlasitým houkáním a změnou barvy pozadí. Časomíra samozřejmě začne počítat od začátku.

Ten je prý opravdu spojen s izraelským varovným raketovým systémem, takže je časomíra skutečně restartována pokaždé, když přiletí další raketa.

„V posledních letech je Izrael neustále pod raketovými útoky a v minulých týdnech se to o dost zhoršilo. A já chci, aby si lidé uvědomovali, co to doopravdy znamená,“ vysvětluje Friedman.

No, zkuste to sami sledovat, jak dlouho trvá, než na Izrael přiletí další raketa. A sdílejte, ať si to uvědomí co nejvíce lidí. A ať se to hlavně dostane až k takovým, kteří s tím mohou něco udělat.

Zdroj: Haaretz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru