Zajímavý web #124: Kde vyzkoušet digitální nomádství?

Jistě jste již někdy slyšeli o digitálním nomádství. Je to něco mezi dovolenou a prací na volné noze. Cestujete po světě, užíváte si, ale přitom si najdete čas se připojit svým mobilem či notebookem na Wi-Fi a udělat i nějakou tu práci. A jaké místa jsou pro tento způsob života nejlepší? To zjistíte díky stránce NomadList.io.

Zde můžete najít vcelku přehledný seznam míst, které se vyplatí pracovat a žít „na dálku“. Navíc jsou tyto místa seřazeny podle NomadScore, takže už na první pohled jde vidět, která místa jsou ty nejlepší.

NomadScore se řídí čtyřmi hlavními faktory – výdaji, počasím, rychlostí internetu a bezpečnosti v oblasti. Ve výdajích se počítá s ubytováním v nějakém hostelu či hotelu, práci v co-working centru a v jídle 3x denně.

V seznamu se dokáže zorientovat každý.

V seznamu se dokáže zorientovat každý.

Dle těchto výpočtů je ideální město na nomádství Chiang Mai v Thajsku. Dominuje hlavně svoji nízkou cenou, která je oproti jiným místům až 4x menší. Zde mimo jiné byl Adam Marčan, který si toto místo vychvaloval v našem rozhovoru.

Dále je na vrchních místech Tchaj-pej, Bangkok nebo třeba bulharská Sofia či slovenské Košice. Bohužel v tomto seznamu zatím není žádné české město, takže nevíme, jak si stojíme oproti ostatním.

Navíc si o každém místě můžete něco přečíst

Navíc si o každém místě můžete něco přečíst

V budoucnu bychom se měli dočkat i nějakých nadstandardních placených služeb. Mělo by se jednat o propracované příručky, jak se zabydlet v dané lokalitě a jak tam co nejpohodlněji žít. Otázkou ale je, kdy se do toho autor pustí.

Autorem projektu je totiž  @levelsio, kterého můžeme znát z projektu Go Fucking Do It, jenž se dočkal naší pozornosti již pár měsíců zpátky. A v brzkých měsících se jistě dočkáme i dalších zajímavých projektů od tohoto autora.

Levelsio si dal totiž zajímavý cíl – během 12 měsíců chce vytvořit 12 startupů. NomadList je zatím posledním, čtvrtým přírustkem. Čeká nás tedy ještě 8 startupů. Těšíme se, s čím v budoucnu přijde.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru