Zajímavý web #122: Hra o čtvercích

Internetové hry mají různorodé náměty, které jsou často úplně primitivní. Příkladem budiž třeba 2048, kde šlo jenom o jednoduchou matematiku a čtverce. A o čtverce jde i v této hře s názvem „Game About Squares“, což v doslovném překladu znamená Hra o čtvercích.

A i nyní se jedná se o chytlavou logickou hru. Rovněž jde tato hrát i ve vašem prohlížeči a obsahuje jednoduchou grafiku. To jsou hlavní předpoklady k úspěchu, no ne? Ale nyní k hratelnosti.

Jak jsme již zmínili, jedná se o hru, která prověří vaše logické myšlení. V každé úrovní je několik barevných čtverců, na kterých jsou šipky a několik stejnobarevných teček. Kdykoliv kliknete na čtverec, tak se hne ve směru šipky. Cílem hry je se doklikat k tomu, aby čtverce byly na svých tečkách.

Hra vypadá jednoduše...

Hra vypadá jednoduše…

Ale nenechte se zmást. Ono to totiž vůbec není jednoduché. Vyhrání třetí úrovně je otázkou 9 kliků. To ještě není nic hrozného. Ale k pokoření 20. úrovně je třeba minimálně 23 kliknutí. A to přitom hra má 35 úrovní, kdy obtížnost neustále stoupá…

Další zajímavostí jsou zprávičky mezi jednotlivými úrovněmi. Například po první úrovni se vám ukáže: „ Čtverce jsou to, o čem je tato hra, z velké části.“ A po druhé úrovni úrovni se vám ukáže nápis „A proto ten název.“

Necelých 14% hráčů se dostane za polovinu hry

…ale jenom necelých 14% hráčů se dostane za polovinu hry

Tyto komentáře se dočkaly vcelku slušné pozornosti – jak pozitivní, tak i té negativní. Zatímco někomu přijdou vtipné, tak někdo je považuje za vrchol trapnosti. Samotný autor projektu ale říká, že v jeho rodném Rusku s tím neměli problémy.

Pokud vás (i přesto) hra zaujala, tak si ji můžete zahrát na této stránce. Nebo si ji můžete koupit pro vaše Android zařízení.

Zdroj: dailydot.com, gameaboutsquares.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru