Dnes vyšlo 15 článků

Zajímavý web #120: Vyberte si hotel podle rychlosti Wi-Fi

Zajímavý web #120: Vyberte si hotel podle rychlosti Wi-Fi

Jak je to s Wi-Fi na hotelech? Většinou dopředu akorát víte, zda je nebo není k dispozici. Ale nevíte, jestli je zdarma, kolik zařízení smíte připojit a jestli je dostatečně rychlá. A proto vznikla stránka Hotel WiFi Test.

Pokud jste například na služební cestě a potřebujete vést s někým videohovor nebo nahrávat velké soubory, pomalé připojení může vaši práci velmi zkomplikovat. A nebo kdyby vám internet vypadával kvůli slabému signálu, asi byste nebyli zrovna nadšení.

Jestli máte v plánu navštívit nějaké velkoměsto, tak Hotel WiFi Test rozhodně stojí za povšimnutí. Tato stránka totiž řadí hotely podle jejich rychlosti internetu. Informace o rychlosti pochází od samotných návštěvníků hotelů, kteří při návštěvě hotelů vyzkouší test rychlosti na stránkách projektu.

Na základě těchto dát Hotel WiFi Test odhaduje, jaká je rychlost i v dalších hotelích, i když zatím není známo, jak jsou tato čísla přesná.Tato stránka existuje již od konce minulého roku, ale až nyní se dostala do velkých médií.

Včera se totiž dostala do výběru stránek Project Hunt, které se každý den zaměřují na zajímavé produkty a stránky. Tím by se mohl odstranit jediný velký problém tohoto projektu – chybějící data.

Například v New Yorku bylo otestováno 150 hotelů, ale v Londýně známe rychlost Wi-Fi je u třiceti z nich. A v Praze jenom u sedmi. Ale jakmile těchto dat bude mnohem více, tak návštěva této stránky bude povinností každého cestovatele, co potřebuje pořádný internet.

Zatím je pořádně pokrytý akorát New York

Zatím je pořádně pokrytý akorát New York

Navíc toto srovnání jistě nakopne i některé hotely, aby zapracovaly na poskytovaném internetu. Hotel WiFi Test navíc i ukazuje, kolik má každý hotel hvězdiček. To mimochodem ukazuje i na další věc – dnešní metodika hodnocení hotelů je zastaralá.

Věci, na kterých návštěvníkům záleží, již nemohou být nadále rozděleny do hodnocení podle počtu hvězdiček. Zatímco někteří vyžadují zacházení v rukavičkách a luxusní nábytek, tak jiným stačí postel, pořádné připojení k internetu a správně nastavená televize s dostatečným počtem kanálů.

Zdroj: forbes.com, hotelwifitest.com

 

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru